يكشنبه, 3. تير 1397 - 0:26

پسر آیت الله طالقانی: 90 درصد موارد مدنظر پدرم هنوز اتفاق نیفتاده است

شماره: 4149

رفع تبعیض، ريشه کني فقر و پرهيز از سوءاستفاده از مناصب، هم تمام و کمال انجام نشده است. چون الان در کنار مسئله آقازادگی پای ژن خوب هم وسط آمده است! هر دم از این باغ بری می رسد!

نماز جمعه ای هم که برپا می شود تا رسیدن به آن جایگاهی که مدنظر آیت الله طالقانی بود خیلی فاصله دارد؛

پسر آیت‌الله طالقانی می‌گوید: رفع تبعیض، ریشه کنی فقر و پرهیز از سوءاستفاده از مناصب، از اهداف پدرم بعد از پیروزی انقلاب بود که انجام نشد؛ چون الان در کنار مسئله آقازادگی پای ژن خوب هم وسط آمد و هر دم از این باغ بری می‌رسد!

به گزارش اسپادانا خبر، مهدی طالقانی در سالروز درگذشت آیت‌الله طالقانی در پاسخ به این سوال ِ خبر آنلاین که آیا همه مواردی که او براي پیروزی انقلاب مدنظرش بود، به اجرا درآمده است؟، گفت: 90 درصد موارد هنوز اتفاق نیفتاده است. بعضا هم ناقص اجرايي شده‎اند. مثلا آنچه در مسئله شوراها، مدنظر آیت الله طالقانی بود، به درستي به اجرا در نیامد.

وی افزود: رفع تبعیض، ريشه کني فقر و پرهيز از سوءاستفاده از مناصب، هم تمام و کمال انجام نشده است. چون الان در کنار مسئله آقازادگی پای ژن خوب هم وسط آمده است! هر دم از این باغ بری می رسد!

طالقاني در پاسخ به اينکه کدام بخش از اهداف آيت‌الله طالقاني براي انقلاب محقق شده است، گفت: باید به اين سوال فکر کنم، چون هر دیدگاهی که ایشان دنبال می کرد، اگر هم اجرا شده، نصفه و نیمه بوده. به طوری که می توان گفت شکل و نوع اجرایش منطبق با ایده، آمال و آرزوی مرحوم طالقانی نبود. حتی نماز جمعه ای هم که برپا می شود تا رسیدن به آن جایگاهی که مدنظر آیت الله طالقانی بود خیلی فاصله دارد.

Printer Friendly and PDF