چهارشنبه, 24. مرداد 1397 - 23:23

حسن روحانی خواستار گفت‌و‌گوهای بیشتر با مسکو درباره خروج آمریکا از برجام شد

شماره: 5514

روحانی گفته: نقش روسیه در اجرای برجام مهم و سازنده بوده است| از زمان صدور فرمان دونالد ترامپ بر خروج آمریکا از برجام، روسیه به اندازه اروپا فعالیتی برای حفظ آن نشان نداده است.

در نشست مشترک با رهبران چین و روسیه؛

نشست رهبران ایران، روسیه و چین در همزمان با برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای برگزار می‌شود.ایران عضو ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای به شمار می‌رود و همواره برای عضویت کامل در این نهاد تمایل خود را ابراز کرده است. این احتمال وجود دارد که عضویت کامل تهران در پیمان شانگهای، امسال و در پاسخ به خروج آمریکا از برجام به ایران داده شود.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در نشست مشترک با رهبران چین و روسیه خواستار گفت‌و‌گوهای بیشتر با مسکو درباره خروج ایالات متحده آمریکا از برجام شد.

به گزارش اسپاداناخبر و به نقل از رویترز، روحانی گفته: «نقش روسیه در اجرای برجام مهم و سازنده بوده است.»

از زمان صدور فرمان دونالد ترامپ بر خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای ایران، روسیه با وجود مخالفت با این تصمیم، به اندازه اروپا فعالیتی برای حفظ آن نشان نداده است.

نشست رهبران ایران، روسیه و چین در همزمان با برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای برگزار می‌شود.

ایران عضو ناظر سازمان همکاری‌های شانگهای به شمار می‌رود و همواره برای عضویت کامل در این نهاد تمایل خود را ابراز کرده است. این احتمال وجود دارد که عضویت کامل تهران در پیمان شانگهای، امسال و در پاسخ به خروج آمریکا از برجام به ایران داده شود.

Printer Friendly and PDF