شناور جدید سپاه به پهپاد انتحاری مجهز شد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 11 خرداد 1402 - 9:18

شناور جدید سپاه به پهپاد انتحاری مجهز شد

شماره: 21557
Aa Aa

او گفته امروز برخی‌ کشورهای همسایه پای رژیم کودک کش‌صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند اما بدانند اگر سنگی به ما بزنند ما هم پاسخ می دهیم.

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران؛
شناور جدید سپاه به پهپاد انتحاری مجهز شد

علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در برنامه تلویزیونی صف اول گفت:

امروز برخی‌ کشورهای همسایه پای رژیم کودک کش‌صهیونیستی را به منطقه باز کرده اند اما بدانند اگر سنگی به ما بزنند ما هم پاسخ می دهیم. اگر برای کشتی ها مشکلی پیش بیاید شهامت ایرانی اجازه نمی دهد که این حرکت بی پاسخ بماند.

به گزارش اسپادانا خبر، او اظهار داشت:

شناورهای طارق نیروی دریایی سپاه به موشک های 180 کیلومتری مجهز شده اند و می توانند این موشک ها را در حرکتی با  سرعت60 نات شلیک کنند. پوشش هوایی شناورها یکی از دغدغه های فرماندهان ما بود بنابراین بر روی شناور عاشورا موشک کوثر 200 را نصب کردیم که 10 کیلومتر برد دارد. همچنین موشک عمودپرتاب نواب که توسط صنایع هوافضا وزارت دفاع تولید شده به تعداد 4 فروند بر روی شناور ذوالفقار که سرعتی معادل 70 نات دارد نصب شده است. شناور شهید سلیمانی نیز مجهز به همین موشک نواب است و روز گذشته با موفقیت این موشک  را که 25 کیلومتر برد دارد تست کردیم. بر روی شناور شهید سلیمانی موشک‌های صیاد 3 با برد 150 کیلومتر هم نصب شده است.

تنگسیری برد موشکهای کروز نصب شده برروی شناور شهید سلیمانی را 750 کیلومتر عنوان کرد:

شناورهای ما در الحاق جدید 70 و 90 نات سرعت دارند و به موشک های ساخت وزارت دفاع مثل موشک نصیر با برد 120 کیلومتر مجهز هستند و در آینده نیز به موشک هایی با برد 140 کیلومتر مجهز خواهند شد. شناور پشتیبانی رزمی شهید مهدوی به موشکهای کروز 300 تا 750 کیلومتری و همچنین به پهپادهای عمود پرواز سپهر 7 با مداومت پروازی 8 ساعت و برد 200 کیلومتر و همچنین پهپادهای انتحاری با برد 1300 کیلومتر مجهز شده است و می تواند 5 بالگرد نیز با خود حمل کند. شناور بعدی ما شناور شهید بهمن باقری است که یک ناو پهپادبر است البته برد ناو شهید باقری را نسبت به شهید مهدوی افزایش داده ایم و از 19 هزار مایل دریایی فراتر برده ایم. دو شناور دیگر از کلاس شهید سلیمانی با نام شهید حسن باقری و شهید صیاد شیرازی سال آینده رونمایی می شوند که یکی ساخت وزارت دفاع و دیگر ساخت نیروی دریایی سپاه است.

وی گفت:

ما شناورهای بی سرنشینی داریم‌که‌ به‌ هوش‌ مصنوعی مجهز هستند و قابلیت هدایت و حمله جمعی با چند شناور بی سرنشین دیگر را دارند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان