ایران با سینمای چین و روسیه وارد مذاکره شد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 9 اسفند 1402 - 19:54

ایران با سینمای چین و روسیه وارد مذاکره شد

شماره: 21211
Aa Aa

سینمای اخلاق‌محور و خانواده محور بایستی مجددا حاکم شود| شبکه دروغ پرداز رسانه‌ای تلاش می‌کند با سیاست‌زدگی و مزدوری فضا را ناامن جلوه بدهد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی ایران؛
ایران با سینمای چین و روسیه وارد مذاکره شد

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی ایران در یک گفت‌وگوی تلویزیونی اظهار کرد:

امسال جشنواره فیلم فجر با رونقی بسی بیشتر از سال‌های گذشته در حال برگزاری است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی گفت:

فضای گفت‌وگو و مباحثه در جشنواره داغ است و خوشحالیم که اهالی هنر و سینما در جشن بهاره فرهنگ و هنر کشور این‌طور با نشاط در صحنه حضور دارند.

اسماعیلی ادامه داد:

امید، اخلاق و آگاهی‌بخشی که شعار اصلی جشنواره بود در قریب به اتفاق فیلم‌ها رعایت شده است. این بهار سینمای ایران است که ۲۴ فیلم به داوری رسیدند و رقابت‌های نزدیک داریم. این همه کار مجوز گرفتند و دارند تولید می‌شود. ان‌شاءالله اهالی فرهنگ و هنر سال بسیار خوب فرهنگی و هنری را در پیش رو دارند. وظیفه خودمان را تسهیل‌گری‌ می‌دانیم و فضا را برای فعالیت همه فعالان آماده کردیم. آقای رییس‌جمهور مرتب با دغدغه موضوعات را پیگیری می‌کند، در سینما امر حاکمیتی محقق شده و علی ‌غم همه مشکلاتی که دولت دارد، چون معتقد است حوزه فرهنگ، حوزه پیشران توسعه کشور است به حوزه مدیریت فرهنگ اعتماد شده است.

اسماعیلی گفت:

سینما محل خط‌کشی نیست، برخی دوست دارند خط‌کشی کنند اما ما اهل خط کشی نیستم. مخالف دوقطبی سازی هستیم و وحدت و همدلی را بزرگترین نیاز امروز سینمای ایران می‌دانیم. ما در چارچوب قانون از همه فعالیت‌ها حمایت می‌کنیم و طبیعتا به عنوان حوزه حمایتی نگاه‌مان به آن دسته از کارهایی است که انطباق بیشتری با امید، اخلاق و آگاهی دارند و منطبق با نیازهای جامعه هستند.

او گفت:

احساسمان این بود که سینمای متعالی اخلاق‌محور و خانواده محور بایستی مجددا در سینمای کشور حاکم شود. حالا اگر کسی این امر را سیاسی تصور کند اشتباه است، این مطابق هویت ملی و تاریخی ایرانی ها است. در مقابل من، و دوستان من در وزارتخانه، کسانی ایستاده‌اند که با بهانه‌های واهی، با دروغ و تحریم مخالف فعالیت فرهنگی و هنری و مخالف رونق گرفتن فرهنگ و هنر در کشور هستند. این شبکه دروغ پرداز رسانه‌ای تلاش می‌کند با سیاست‌زدگی و مزدوری و وابسته به پول‌های نامشروع، فضای کشور را ناامن جلوه بدهد. ما با اراده و با عزم در پی گسترش و ترویج هرچه بیشتر حوزه فرهنگ و هنر هستیم و توقع‌مان این است که اهالی در این فضای امن که شکل گرفته و زیرساخت، همکاری داشته باشند.

او با بیان این‌که با سینمای چین و روسیه وارد مذاکره شده‌اند گفت:

چین ۸۳ هزار سالن سینما دارد که سالی حداکثر ۳۰ تا فیلم می‌پذیرد، ما داریم مذاکره می‌کنیم و اگر یک فیلم را برای اکران در سال اول بپذیرد ببینید چه اتفاقی می‌افتد و چه درآمدزایی خواهیم داشت.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان