ایران به رتبه هفتم مصرف بنزین در جهان رسید | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 2 تير 1403 - 3:01

ایران به رتبه هفتم مصرف بنزین در جهان رسید

شماره: 21665
Aa Aa

در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ بیش از ۱۴۴ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکوردی بی‌سابقه در مصرف بنزین کل ایران به شمار می‌آید.

به دلیل افزایش سفرهای نوروزی و پرمصرف بودن خودروها؛
ایران به رتبه هفتم مصرف بنزین در جهان رسید

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران در ایران گفت:

در ایام پایانی سال رشد مصرف بنزین که در صد سال اخیر بی‌سابقه بود موجب شد ایران در بین کشورهای جهان به رتبه هفتم از لحاظ مصرف روزانه بنزین برسد.

به گزارش اسپادانا خبر، او در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت:

افزایش سفرهای نوروزی و پرمصرف بودن خودروها در ایران دو عامل اصلی این رکورد محسوب می‌شود. 

وی ادامه داد: هفته قبل پیش بینی بالاترین میزان مصرف را داشتیم که محقق شد و امیدواریم مردم تا حد توان در مصرف بنزین مدیریت داشته باشند.

مصرف بنزین ایران در روز جمعه (چهارم فروردین‌ماه ۱۴۰۲) ۱۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۰٫۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۱۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بوده، همچنین مصرف بنزین کشور در روز چهارم فرودین‌ماه در مقایسه با روز پیش از آن (سوم فروردین ۱۴۰۲) ۸٫۵ درصد کاهش یافته است.

در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ و آخرین روز پارسال بیش از ۱۴۴ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکوردی بی‌سابقه در مصرف بنزین کل کشور به شمار می‌آید.

طی ۱۰ روز پایانی منتهی به سال ۱۴۰۱ به‌طور میانگین ۱۲۱.۸ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰) با ۱۰۶.۹ میلیون لیتر، ۱۳.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان