ایران به متا ۱۰ روز مهلت داد تا نمایندگی رسمی مستقر معرفی کند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 7:00

ایران به متا ۱۰ روز مهلت داد تا نمایندگی رسمی مستقر معرفی کند

شماره: 20414
Aa Aa

در این نامه اینستاگرام به «بسترسازی برای توسعه اغتشاشات اخیر» و «عدم پاسخگویی به مکاتبات رسمی توسط نهادهای مسئول ایرانی» متهم شده است.

نامه مرکز فضای مجازی به زاکربرگ، مدیرعامل متا؛
ایران به متا ۱۰ روز مهلت داد تا نمایندگی رسمی مستقر معرفی کند

مرکز فضای مجازی جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به شرکت متا به سوء رفتار اینستاگرام اعتراض کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، در این نامه که  در وب‌سایت مرکز ملی فضای مجازی منتشر گردیده اینستاگرام متهم به «بسترسازی برای توسعه اغتشاشات اخیر» و «عدم پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری در خصوص مکاتبات رسمی توسط نهادهای مسئول ایرانی» شده است.

این مرکزهمچنین با ارسال نامه ای رسمی خطاب به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در راستای «عدم رعایت قوانین مصوبه کشور ایران» و قوانین داخل پلتفرم ازطریق دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن نسبت به عملکرد سکوهای این شرکت اعتراض کرده است.

براساس این گزارش مهم‌ترین اعتراضات جمهوری اسلامی «در خصوص انتشار سازمان یافته اخبار خلاف واقع، تروجی رفتارهای تبعیض‌آمیز و نفرت‌پراکنی، ترغیب خشونت و ناآرامی‌های اجتماعی، نقض حاکمیت ملی و نقض حقوق کاربران ازطریق اعمال استانداردهای دوگانه و زمینه‌سازی فعالیت تبلیغی و عملیاتی گروه‌های تروریستی بر سکوهای وابسته به شرکت متا، تعمیق شکاف‌های اجتماعی و تبعیض نژادی و قومی،تجزیه طلبی و زمینه سازی برای جرائم سازمان یافته از جمله نقل و انتقال و معامله سلاح جنگی و موادمخدر، ترویج رفتارهای نامتناسب جنسی در قبال کودکان و نوجوانان و همچنین عدم ممانعت از پخش لایوهای جنسی، ارائه خدمات جنسی و روسپیگری و آموزش رفتارهای ناهنجار و خلاق قوانین کشور» مطرح شده است.

مرکز فضای مجازی به شرکت متا ۱۰ روز از زمان دریافت نامه فرصت داده است تا «به منظور فراهم شدن امکان فعالیت پایدار سکوهای مذکور» نمایندگی رسمی و مسئولیت‌پذیر مستقر در ایران معرفی کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان