اینستاگرام و واتس اپ مُخل امنیت مردم هستند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 14:40

اینستاگرام و واتس اپ مُخل امنیت مردم هستند

شماره: 19908
Aa Aa

این دوپلتفرم در حوادث اخیر ایران نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است.

مردم به صورت ارادی به شبکه های داخلی مهاجرت می کنند؛
اینستاگرام و واتس اپ مُخل امنیت مردم هستند

جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل جمهوری اسلامی ایران در حاشیه پنجمین‌ همایش ملی پدافند شهری در جمع خبرنگاران در رابطه با فیلترینگ دو پلتفرم اینستاگرام و واتس اپ گفت:

رفع فیلتر باید در شورای امنیت کشور جمع‌بندی شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از برنا، او ادامه داد:

یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران‌نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین کشور را انجام دهند و تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌مُخل امنیت مردم هستند. پلتفرم هایی که به عنوان شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولا باید در چهارچوب قوانین و مقررات کشور ها اقدامات خود را به انجام برسانند. موضوع اصلی و در اولویتی که باید همه بر آن متعهد باشند حفظ امینت برای مردم است.

وی گفت:

امنیت نقش زیر ساختی برای همه حوزه ها دارد و در نبود امنیت، اقتصاد و فرهنگ و فضای سیاسی و اجتماعی هم خالی از معنا است‌. این دو پلتفرم در گذشته هم نشان داده اند که تابع قوانین جمهوری اسلامی نیستند و حاضر نشدند شرایطی را که وزارت ارتباطات برای آنها تعریف کرده است را بپذیرند. در حوادثی اخیر هم نقش فعال آنها دیده شده است. این دوپلتفرم در حوادث اخیر نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است. بنابراین شورای امنیت کشور تصمیم گرفت که تا زمانی که امنیت کشور احساس کند که تضمینی ندارد این پلتفرم ها را متوقف کند. از سوی دیگر شورای عالی فضای مجازی مبتنی بر تامین‌نیازمندی های مردم برای توسعه و تقویت زیر ساخت های داخلی اقداماتی در دست انجام دارد تا به اقتصاد مردم و مشاغلی که در آنجا است کمک کرده باشد. شاهد یک مهاجرت نرمی در شبکه های داخلی هستیم که توسط مردم به صورت ارادی انجام‌می‌شود. تلاش زیادی شده است که مشاغل مستقر در این حوزه ها جانمایی شود وابزار های کمکی برایش پیش بینی شود که مشاغل مردم آسیب نبیند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان