به خاطر مسائل امنیتی احتمال اعمال محدودیت اینترنت وجود دارد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 5:32

به خاطر مسائل امنیتی احتمال اعمال محدودیت اینترنت وجود دارد

شماره: 19563
Aa Aa

در روزهای اخیر پهنای باند اینترنت پیدا نکرده اما احتمال دارد محدودیت هایی توسط نهادهای امنیتی در خصوص سرعت اینترنت ایجاد شود که طبیعی است.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛
به خاطر مسائل امنیتی احتمال اعمال محدودیت اینترنت وجود دارد

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با بیان این که در روزهای اخیر پهنای باند اینترنت کاهش پیدا نکرده است گفت:

به خاطر مسائل امنیتی امروز احتمال دارد محدودیت هایی توسط نهادهای امنیتی در خصوص سرعت اینترنت ایجاد شود که طبیعی است ولی هیچ پهنای باندی کاهش نیافته و ما به شکل روتین پهنای باند کشور را تامین می کنیم.

به گزارش اسپادانا خبر، او در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد در روزهای اخیر سرعت اینترنت کم شده و پهنای باند کاهش پیدا کرده است گفت:
پهنای باند کاهش پیدا نکرده است. ما این موضوع را به صورت مستمر رصد می‌کنیم. بخاطر مسائل امنیتی و برخی از بحث‌ها که این روزها است ممکن است گاهی اوقات محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی تصمیم گیری و اعمال شود ولی در کل ما هیچ کاهش پهنای باندی نداشته‌ایم و پهنای باند مورد نیاز کشور را به صورت روتین تامین می‌کنیم.
زارع‌پور در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران اعلام کرد:
«شورای عالی فضای مجازی ضوابطی مشخص کرده و اپراتورها باید این ضوابط را طی کنند. بعید می‌دانم به این زودی بتوانند اینجا سرویسی فراهم کنند؛ سرویس‌شان کامل نیست.»
  •  

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد برخی خبرگزاری‌ها نقل قول اشتباهی از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت منتشر کردند که پس از پیگیری‌های مرکز روابط عمومی این نقل قول اشتباه اصلاح شد.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تکذیب نقل قول‌های اشتباه منتشر شده گفت:

در پاسخ به سؤال خبرنگاری در حاشیه دولت درباره سرعت اینترنت در روزهای اخیر این نکته مورد تاکید قرار گرفت که پهنای باند کاهش پیدا نکرده است. در روزهای اخیر در برخی نقاط و برخی ساعات محدودیت‌های مقطعی وجود داشته که برطرف شده است و در حال حاضر شبکه ارتباطی هیچ مشکلی از منظر سرعت و کیفیت ارتباطی ندارد.

  •  

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در یادداشتی در روزنامه دولتی ایران با دفاع از عملکرد پلیس نوشته است:

خدمتگزارانی که در لباس نیروهای انتظامی به‌صورت شبانه‌روزی به مردم و کشور خدمت می‌کنند نباید به بهانه حادثه‌ای مورد هجمه قرار داد.

او همچنین در حاشیه جلسه هیئت دولت خبر داد که شورای عالی انقلاب فرهنگی یک مصوبه درباره گشت ارشاد در مرحله ابلاغ دارد.

وی درباره لزوم اصلاح روش های گشت ارشاد اظهار کرد:

این مساله می تواند مورد بحث و نقد قرار بگیرد. در موضوعات روشی، باب گفت‌وگو باز است. هر قانونی تا قانون است همه باید تبعیت کنند ولی در عین حال می‌توان بررسی کرد، نقد و اصلاح کرد این هیچ ایرادی ندارد در این موضوع هم شورای عالی انقلاب فرهنگی در ماه های اخیر وارد کار شده و مصوبات خوبی دارد و فکر می کنم با ابلاغ نهایی این مصوبات، شیوه های جدیدی را در این عرصه خواهیم داشت. این موضوعات وانتقاداتی که در گوشه و کنار شنیده می شود و حق هر کسی هست را ما به رسمیت می شناسیم و هر ایرانی نسبت به قوانین می‌تواند نقد داشته باشد و بیان کند. قانون تا قانون است باید اجرا شود اما امکان جایگزینی دارد. در شورای عالی انقلاب فرهنگی ماه‌هاست بررسی انجام شده به روش ها ی جدیدی دست پیدا کردیم و در حال حاضر تقریبا در مسیر ابلاغ نهایی به نیروی انتظامی است البته این موضوع ربطی به قضایای اخیر نداشته است و در خرداد و تیر وزارت فرهنگ، وزارت کشور، نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط بررسی های خود را انجام دادند. الان یک مصوبه جدیدی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسیر ابلاغ است. فکر می کنم با این مصوبه بسیاری از این انتقادات و اشکالات موجود مرتفع می شود و ان شاء الله فضای همدلی بیشتر را در اجرای قانون خواهیم داشت.

وی ادامه داد:

این بحث که ما در روزهای اخیر در گوشه و کنار کشور می بینیم ارتباط چندانی با این موضوع ندارد این بحث چه ربطی به خدشه به امنیت مردم یا وحدت ملی دارد؟ صدا و سیما و روزنامه های ما تیتر می زنند نقد می کنند مگر کسی با اینها مخالف است؟ هر کسی می تواند حرف بزند و نقد کند قانون تا زمانیکه قانون است برای همه لازم الرعایه است و لازم الاتباع است اما ما بسیاری از قوانین را داشتیم که بعد از آسیب شناسی به نوع جدیدی رسیدیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا روش های گشت ارشاد اصلاح خواهد شد گفت:

نگفتم روش گشت ارشاد اصلاح می شود. الان در پلیس این موضوع به گشت امنیت اخلاقی تغییر نام پیدا کرده است. پلیس قانون خود را دارد که آن را اجرا می کند. شورای عالی انقلاب فرهنگی در شیوه های نوینی به کار می گیرد تا حداکثر رضایت عمومی را به همراه خواهد داشت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان