خبر تجاوز در مدرسه فوتبال مشهد سناریو آمریکا است | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 19 بهمن 1401 - 3:35

خبر تجاوز در مدرسه فوتبال مشهد سناریو آمریکا است

شماره: 21006
Aa Aa

«ع.پ» متهم اصلی در یادداشتی نوشته این خبر صرفا یک سناریو از سوی اتاق فکری در کشور آمریکا است تا چهره نظام جمهوری اسلامی ایران را خراب کند.

ادعای متهم اصلی تجاوز در مدرسه فوتبال مشهد؛
خبر تجاوز در مدرسه فوتبال مشهد سناریو آمریکا است

در یک گروه تلگرامی که متشکل از مالکین مدارس فوتبال در مشهد است فردی که مورد اتهام تعرض به نوجوانان این مدرسه فوتبال قرار گرفته با انتشار یک متن مدعی شد که این خبر صرفا یک سناریو از سوی اتاق فکری در کشور آمریکا است تا چهره نظام جمهوری اسلامی ایران را خراب کند.

به گزارش اسپادانا خبر، این فرد با اسم مخفف «ع.پ» در گفت‌وگو با خبرنگار هم‌میهن مدعی شد:

«هیچ اتفاق ناگواری رخ نداده و شکایتی نیز از سوی این مدرسه فوتبال تنظیم شده تا افرادی که چنین اتهامی می‌زنند پاسخگو باشند.»

یکی از والدین شاکی می‌گوید بررسی آنها نیز چنین موضوعی را تایید می‌کند که این مدرسه فوتبال دارای مجوز از سوی نهادهای ذی‌صلاح نبوده است و خبری از هیئت‌مدیره و مدیرعامل نیست. همه‌کاره‌ی این مدرسه فوتبال همین شخصی است که در این گروه تلگرامی بیانیه‌ای منتشر کرده است که البته نام ایشان باتوجه به ثابت نشدن ماجرا از سوی نهادهای قضایی نزد روزنامه هم‌میهن محفوظ است.

  •  

محمدحسین درودی، دادستان مرکز استان خراسان رضوی اظهارداشت:

پس از اخذ گزارش اداره ورزش و جوانان شهرستان مشهد مبنی بر اینکه تعدادی از خانواده های بازیکنان مطالبی مبنی بر تغییر برخی رفتارهای فرزندانشان ناشی از عملکرد مدیر باشگاه را مطرح کرده اند بلافاصله موضوع جهت بررسی دقیق تمام ابعاد آن به یکی از شعب ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شده و بازپرس پرونده نیز در گام نخست پس از بررسی اولیه دستورات لازم جهت بررسی ابعاد مختلف این موضوع را صادر کرده و پیگیری می‌شود. نکته قابل توجه این است که در مدارک و مستندات ارائه شده به دادسرا تاکنون فرد یا افرادی مدعی تعرض جنسی نشده اند و شکایتی تاکنون از سوی والدین بازیکنان در این خصوص در دستگاه قضایی مطرح نشده در عین حال پیگیری ابعاد این موضوع به صورت جدی و دقیق وظیفه این مرجع است. این پرونده تا روشن شدن تمام ابعاد مختلف موضوع مطرح شده در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به صورت ویژه پیگیری خواهد شد و نتیجه آن نیز به سمع و نظر مردم عزیز خواهد رسید ولی آنچه مسلم است تا این لحظه هیچ‌گونه سند و مدرکی دال بر وقوع تعرض نسبت به بازیکنان این مدرسه فوتبال به مرجع قضایی ارائه نشده است. بر این اساس از فعالان رسانه ای به صورت جدی خواسته می شود تا پایان تحقیقات قضایی از هرگونه اظهار نظر در این زمینه جداً خودداری کنند.

  •  

وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران نیز در واکنش خبر به تعرض در مدرسه فوتبال مشهد گفت:

 این مساله بزرگ‌نمایی شده و هنوز چیزی ثابت نشده است.

سجادی ادامه داد:

در این خصوص هنوز موضوعی در ابعاد وسیع‌تری ثابت نشده اما در این راستا پیگیری‌های خود را ادامه خواهیم داد تا اصل این ماجرا مشخص شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان