خشکسالی در کشور تا ۲ سال آینده به پایان می‌رسد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 25 تير 1403 - 8:33

خشکسالی در کشور تا ۲ سال آینده به پایان می‌رسد

شماره: 24951
Aa Aa

نامی با بیان اینکه در پنج ساله دوم خشکسالی هستیم گفته درصورتی‌که بارندگی‌های اخیر اتفاق نمی‌افتاد برای تأمین آب برخی مناطق دچار مشکل می‌شدیم.

محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران؛
خشکسالی در کشور تا ۲ سال آینده به پایان می‌رسد

محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران ایران در سفر به استان خوزستان و بازدید از سد و نیروگاه دز در شهرستان اندیمشک اظهار کرد:

در این دوره از بارش‌ها و فعالیت سامانه بارشی قدرتمند در کشور و استان خوزستان، همکاری و همراهی مردم با مسئولان بود، هر آنچه که از سوی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود، مردم رعایت می‌کردند و همین موضوع سبب شده تا شاهد مدیریت بسیار بهینه در سیلاب اخیر باشیم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از مهر، او با اشاره به حضور همه مسئولان کشور در صحنه بحران ادامه داد:

رئیس جمهور دائماً مسائل را رصد و دستور‌های لازم را ابلاغ می‌کرد و معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور نیز پیگیر موضوع بودند و در صحنه حضور داشتند. حضور مردم و مسؤولان در صحنه و اجرای دستور‌ها و ابلاغ‌ها می‌تواند در آینده خطر بلایای طبیعی را به صفر برساند. در این بارش سیل‌آسای اخیر با همراهی مردم اتفاق افتاد و با اسکان اضطراری روستاییان و عشایر در معرض خطر شاهد اتفاق بدی در کشور نبودیم.

وی گفت:

در برخی مناطق دبی آب افزایش یافت و در صورتیکه جا به جایی و تخلیه انجام نمی‌شد تلفات اتفاق می‌افتاد که با همکاری و همراهی مردم و حضور در صحنه مسؤولان بدون خطر و حادثه از سیلاب عبور کردیم.

نامی با بیان اینکه در پنج ساله دوم خشکسالی هستیم اظهار کرد:

پیش بینی می‌شود این وضعیت تا یک یا ۲ سال آینده به پایان برسد و درصورتی‌که بارندگی‌های اخیر که رحمت الهی بود اتفاق نمی‌افتاد در تابستان امسال برای تأمین آب برخی مناطق دچار مشکل می‌شدیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان