دشمن به دنبال تعلیق ورزش ایران است | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 6:48

دشمن به دنبال تعلیق ورزش ایران است

شماره: 11386
Aa Aa

صالحی‌امیری می گوید اکثر روسای تمام فدراسیون ها از طرف نهادهای بین المللی تحت فشار هستند چون در نهاد نظارتی دولتی هستند اما باید پاسخگو باشند.

رییس کمیته ملی المپیک ایران عنوان کرد؛
دشمن به دنبال تعلیق ورزش ایران است

سیدرضا صالحی‌امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران در نشست با روسای فدراسیون‌ها عنوان کرد:

اکثر روسای تمام فدراسیون ها از طرف نهادهای بین المللی تحت فشار هستند چون در نهاد نظارتی دولتی هستند اما در این حال باید پاسخگو باشند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، وی افزود:

این تضاد مشکلات زیادی ایجاد می کند. تلاشی که سلطانی‌فر کرد این بود که اساسنامه را اصلاح کرد اما اساسنامه در ایستگاه شورای نگهبان متوقف شد. در این مرحله باید رسیدگی‌هایی انجام شود. اگر رئیس فدراسیون مسئول است باید اختیار هم داشته باشد، این نیازمند اصلاح اساسنامه است که در این صورت بخش زیادی از مشکلات کم می شود.

رئیس کمیته ملی المپیک، عنوان کرد: در حوزه سیاسی و اقتصادی موضوع تحریم کاملا محسوس است اما در ورزش محسوس نیست در حالیکه خیلی زیاد تاثیر دارد. دشمن به همان اندازه که در حوزه سیاسی و اقتصادی دنبال اجرای تحریم است در ورزش به دنبال تعلیق است.

صالحی‌امیری خاطرنشان کرد: در مورد سخت افزاری به دنبال مقصر نگردیم. کسی نمی تواند این مسائل را منکر شود، تغییر نرم ارز فشار زیادی وارد کرده است. ما برای المپیک ٢ میلیون دلار ارز لازم داریم، سال گذشته ٥٠٠ هزار ارز خریداری شد، امسال باید بخش باقی مانده را خریداری کنیم در حالیکه قیمت ها ۵ برابر شده است اما به انصاف و اخلاق هم مراجعه کنیم، آقای نوبخت برای ما و ورزش کوتاهی نکرده و حتی نسبت به خیلی به ورزش توجه بیشتری شده است، به نوبه خودم از تمام کم و کاستی ها عذرخواهی می کنم اما با واقعیت هایی که اشاره کردم روبرو هستیم.

رییس کمیته ملی المپیک یادآور شد: در عین حال به آینده امیدواریم. قطعا در این مسیر و مقابل دشمن پیروز می شویم. آن چیزی که دوستان نقد می‌کنند واقعیت است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان