دنیا کجا شخصیتی مثل رهبر حکیم ما سراغ دارد؟ | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 5:56

دنیا کجا شخصیتی مثل رهبر حکیم ما سراغ دارد؟

شماره: 25453
Aa Aa

وزیر ارشاد گفته دشمن در حال فروپاشی فرهنگ کشور بود اما حوزه فرهنگ و هنر به جایگاهی که مطلوب نظام دینی و مطالبات رهبر است خواهد رسید.

انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است؛
دنیا کجا شخصیتی مثل رهبر حکیم ما سراغ دارد؟

وزیر ارشاد به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران گفت:

دنیا و رهبران دنیا کجا شخصیتی مثل رهبر حکیم ما سراغ دارد که با این میزان تسلط، پرچمدار مسائل فرهنگی در جهان باشد؛ تنها یکی از بزرگترین مظاهر آن نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از انتخاب،محمدمهدی اسماعیلی اظهار داشت:

در میعادگاه دانشگاه همیشه حضور بزرگان انقلاب را درک کرده ایم و والاتر از همه حضور درخشان رهبر معظم انقلاب را در مقاطع مختلف شاهد بودیم. خدای متعال را به میزبانی از فرزندان موسی ابن جعفر شاکریم. این شجره طیبه در طول هزاران سال مظهر علم و دانش و مشعل‌های هدایت و راهبری بودند. در قرن معاصر یکی از فرزندان موسی بن جعفر، حضرت آیت الله عظما امام موسوی الخمینی (ره) پرچم انقلاب را بلند کرد، با قیام امام راحل نهضت بزرگ انقلاب اسلامی آغاز شد و با مرارت‌ها به پیروزی رسید و امروز به دست یکی دیگر از سادات عظیم الشان رسید. در سال ۲۰۰ هجری خلیفه عباسی، از امام برای حضور در مرو دعوت کرد. این هجرت تاریخ ساز بعد از پیامبر (ص) مهمترین هجرت است. امام رضا با حضور در خراسان تمدن جدیدی را به نام تمدن رضوی بنا نهاد. در زمانی که خلفای عباسی تلاش داشتند فلسفه غرب و یونان را در جهان اسلام گسترش دهند امام ما با حضور در مرو با استفاده از حضوری که فراهم شده بود با دانش گسترده الهی به مقابله با مخالفان پرداخت. اوج اسلام با میدان داری مفاخر و بزرگانی، چون ابوریحان بیرونی و ابوعلی سینا آغاز شد. خدا را شاکریم در پناه عقلانیت با مکتبی که برای ما به میراث گذاشته شده بنای مدنی انقلاب اسلامی را بنا گذاشته ایم و همه دستاورد‌های فرهنگی امکان رشد و تعالی پیدا می‌کند. انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:

برخی چهره‌های وابسته و مزدوران تلاش می‌کردند حوزه فرهنگ و هنر را از فضای انقلاب دور کنند، اتفاقات ناگواری که در دهه ۹۰ رخ داده بود به این مساله کمک می‌کرد، توان حاکمیت دینی به شدت کاهش پیدا کرده بود. سال ۱۴۰۰ که بنده مسئول وزارت فرهنگ بودم اقتصاد کتاب ۹ هزار میلیارد تومان بود و ما ۳۰ میلیارد تومان در اختیار داشتیم یعنی خلع سلاح فرهنگ در حوزه کتاب یکی از وظایف ما احیای حوزه فرهنگ بود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد:

به زودی تولید کاغذ در کشور به ۱۳۰ هزار تن می‌رسد. در مکتب امام خمینی (ره) یاد گرفتیم ما می‌توانیم این کارخانه کاغذ در شمال کشور در دولت مردمی راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه دشمن در حال فروپاشی فرهنگ کشور بود اظهار داشت:

در جشنواره فجر امسال ۲۵ فیلم در حوزه معرفی مفاخر، مشاهیر و فرماندهان جنگ تحمیلی ارائه شد، همه آمار‌ها بیانگر موفقیت ما در حوزه فرهنگ است. مطابق با دولت مردمی و شعار رهبر بنای ما مردمی سازی فرهنگ و هنر در کشور است حاکمیت و دولت در قابل تنظیم گر هدایتگری و نظارت عمل می‌کند و کار در اختیار مردم است. مردم و انجمن‌های علمی فرهنگی هنری باید میدان دار اصلی فرهنگ کشور باشد. به مردم متدن که همیشه در صحنه حضور دارند عرض می‌کنم حوزه فرهنگ و هنر به جایگاهی که مطلوب نظام دینی و مطالبات رهبر است خواهد رسید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان