دولت آمریکا از اپل شکایت کرد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 4 خرداد 1403 - 2:56

دولت آمریکا از اپل شکایت کرد

شماره: 24955
Aa Aa

اپل در واکنش به شکایت دولت آمریکا گفته با قدرت از خود دفاع می‌کنیم؛ شکایت وزارت دادگستری باعث می‌شود تا تمام ویژگی‌هایی که مشتریان برای آن‌ها ارزش قائل هستند به خطر بیفتد.

با اتهام انحصارگرایی در بازار موبایل؛
دولت آمریکا از اپل شکایت کرد

دولت آمریکا با اتهام انحصارگرایی در بازار موبایل از اپل شکایت کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، وزارت دادگستری ایالات‌متحده آمریکا اپل را به انحصارگرایی در بازار گوشی‌های هوشمند متهم کرد.

وزارت دادگستری آمریکا به‌همراه ۱۶ دادستان کل ایالت و ناحیه این کشور اپل را به افزایش هزینه‌ها و قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان و توسعه‌دهندگان به بهای وابستگی بیشتر کاربران به گوشی‌های خود متهم کرده‌‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا و دادستان‌ها در این شکایت مدعی شده‌اند که اپل به‌طور گزینشی محدویت‌های قراردادی برای توسعه‌دهندگان اعمال می‌کند و راه‌های حیاتی دسترسی به گوشی‌ها را به‌‌عنوان راهی برای جلوگیری از ایجاد رقابت در بازار می‌بندد.

دولت آمریکا می‌گوید اپل از چندین راه ازجمله اختلال در سوپراپلیکیشن‌ها، مسدودکردن برنامه‌های استریم ابری برای بازی‌های ویدیویی و کاهش کیفیت پیام‌رسانی میان آیفون و پلتفرم‌های رقیب مانند اندروید این انحصار را در بازار حفظ می‌کند.

سخنگوی اپل «فرد ساینز»، در بیانیه‌ای گفته است که این شکایت ماهیت اپل و اصولی که محصولات اپل را در بازارهای رقابتی متمایز می‌‌کنند تهدید می‌کند.

به باور ساینز اگر این شکایت موفقیت‌آمیز باشد توانایی اپل برای خلق فناوری که مردم از این شرکت انتظار دارند مختل می‌شود.

ساینز همچنین گفته که اپل از خود در برابر این شکایت دفاع خواهد کرد.

اپل استدلال می‌کند شکایت DOJ تجربه‌ای که مصرف‌کنندگان برای آن ارزش قائل هستند را هدف قرار می‌دهد که باعث می‌شود در وهله اول گوشی‌های آیفون را به دستگاه‌های اندرویدی ترجیح دهند. 

اپل این تعاریف را رد کرده و گفت که حدود ۲۰ درصد سهم بازار جهانی گوشی‌های آیفون تنها تعریف منطقی است که وجود دارد.

 

منبع| دیجیاتو

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان