سایت دانشگاه امام صادق (ع) هک شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 27 فروردين 1403 - 0:42

سایت دانشگاه امام صادق (ع) هک شد

شماره: 20976
Aa Aa

طبق تصویری که در صفحه اول این سایت درج شده گروه هکری موسوم به بلک ریوارد مسئولیت این حمله را به‌عهده گرفته است.

سایت دانشگاه امام صادق (ع) از دسترس خارج شد؛
سایت دانشگاه امام صادق (ع) هک شد

هکر‌ها سایت دانشگاه امام صادق (ع) را هک کردند و سایت این دانشگاه در دسترس نمی‌باشد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، طبق تصویری که در صفحه اول این سایت درج شده گروه هکری موسوم به بلک ریوارد مسئولیت این حمله را به‌عهده گرفته است.

همزمان صفحه منتسب به حجت‌الله عبدالملکی، دبیر شورای عالی مناطق آزاد در توئیتر نیز هک شده است.

عبدالملکی در توئیتر نوشت:

چند دقیقه پیش حساب کاربری اینجانب هک شد. هم‌اکنون صفحه تحت کنترل است.

  •  

روابط عمومی دانشگاه امام صادق (ع) در پی هک شدن سایت این دانشگاه توسط یک گروه هکری بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

باسمه تعالی

به دنبال حملات گسترده‌ به زیرساخت‌های سایبری دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و علی‌رغم دفع متعدد این حملات توسط کارشناسان فناوری اطلاعات دانشگاه، سایت دانشگاه از دسترس کاربران خارج شد. حملات سایبری مکرر در آستانه‌ آغاز نیم‌سال تحصیلی جدید به مجموعه‌ای علمی که به دنبال تولید، رشد و تعالی علوم انسانی اسلامی است هدفی جز برهم زدن آرامش و امنیت روانی استادان، دانشجویان و پژوهشگران این مجموعه و ایجاد خلل در حرکت علمی کشور ندارد و بیانگر هراس دشمنان از حرکت رو به رشد این مجموعه علمی می‌باشد. دانشگاه امام صادق علیه‌السلام مفتخر است که در طول حیات 41 ساله خود توانسته با تربیت نیروهای متعهد و متخصص، ظرفیت علمی و پژوهشی دانش‌آموختگان خود را به مراکز اثرگذار ملی و بین‌المللی تقدیم نماید که تنها به عنوان یک نمونه شاخص می‌توان از حضور بیش از یک سوم دانش‌آموختگان این دانشگاه در جامعه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های معتبر کشور یاد کرد.

بدیهی است اطلاعات موجود در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام مانند همه مراکز علمی دیگر مربوط به امور علمی، پرسنلی و اداری است. از همین رو با توجه به سابقه اخیر گروه حمله کننده در جهت تخریب وجهه مجموعه‌های مؤثر از طریق ایجاد شایعات، اطلاعات منتشره از سوی آن به ویژه در زمینه‌هایی غیر از مطالب مرسوم و موجود در مراکز علمی مخدوش خواهد بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان