سفره مردم تنگ‌تر شده است | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 4 خرداد 1403 - 3:06

سفره مردم تنگ‌تر شده است

شماره: 24893
Aa Aa

او با تأکید بر ضرورت مدیریت جریان بی حجابی به عنوان یکی از آفات ناآرامی های ۱۴۰۱ گفته اگر بنا باشد مجلس یازدهم تمام شود و رسیدگی به مساله حجاب صورت نگیرد این یک ننگ و عار برای مجلس یازدهم خواهد بود.

سید احمد علم ‎الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد؛
سفره مردم تنگ‌تر شده است

سید احمد علم ‎الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد گفت:

به‌جرئت می‌توان دولت را در زمینه تولید بدون نفت موفق دانست زیرا بیش از هفت هزار بنگاه، مؤسسه اقتصادی و کارخانه راکد به عرصه عمل بازگشته‌اند که در نتیجه نرخ بیکاری را از ۱۰ به ۸ درصد و در بعضی استان‌ها همچون خراسان رضوی به ۶ درصد رسانده است.

به گزارش اسپادانا خبر، وی خاطرنشان کرد:

آن روز که رهبر معظم انقلاب بر مهار تورم تأکید کردند، تورم نقطه به نقطه در کشور حدود ۵۹.۸ درصد بود؛ آماری که امسال به ۳۵.۸ درصد رسید و از این نظر نیز می‌توان دولت را سربلند دانست البته این مهار تورم مورد رضایت مردم نیست زیرا ملت فقط و فقط انتظار دارد قیمت‌ها کاهش پیدا کند یا حداقل افزایش پیدا نکند. این همان نقطه‌ای است که براساس آن از دستگاه‌های اجرایی و مجلس انتظار داریم تا کنترل قیمت‌ها به عنوان یک پیامد از کنترل تورم را دنبال کند.رشد تولید در مصرف محصولات تولیدی ملی با استفاده گسترده‌تر در همین کشور نهفته است. در این معنا، شما فرض کنید یک کارگاه تولید فرآورده‌های لبنی در این کشور باید بتواند حقوق کارگر را افزایش بدهد اما برای این ابتدا به افزایش سبد درآمد نیاز داریم اما افزایشی که در اثر ارتقای میزان تولید باشد نه صرفاً گران شدن محصولات. اینجاست که رهبری می‌گوید مهار تورم و رشد تولید تا راهبرد اقتصادی کشور را هدف‎گزاری کند و به مسؤول مجری تفهیم کند دستاورد تلاش‌های تو باید به کاهش قیمت منجر شود تا مردم حاصل این زحمات را درک کنند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه سفره مردم تنگ‌تر شده و دستگاه‌های اجرایی باید این مسئله را حل کنند تصریح کرد:

بنده خودم به آقای وزیر اقتصاد این موضوع را تأکید کردم که شما باید مدیریت سفره مردم را از مدیریت توسعه اقتصادی کشور جدا کنید. باید نقاط اصطکاک مسئله معیشت با توسعه نظام اقتصادی هدف مدیریت دولت باشد تا سفره مردم از این ضیق و تنگنا خارج شود البته کارهایی هم در این عرصه انجام شده است. همین که طرح توزیع سبد کالا در حال اجراست، اینکه یارانه دهک‌های اول تا سوم را به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان اضافه دادند و میلیون‌ها نفر در این کشور مشمول دریافت سود سهام عدالت شدند. با این حال، این حرکت‌ها باید فراگیر شود تا در کاهش قیمت‌ها اثر بگذارد و ملت لذت آن را در سفره‌های خود بچشد.

علم الهدی با تأکید بر ضرورت مدیریت جریان بی حجابی به عنوان یکی از آفات اغتشاشات سال ۱۴۰۱ گفت:

در سال ۱۴۰۱ جریان نابکارانه توطئه دشمن در اغتشاشات اجرا شد و معلول آن یک جریان فرهنگی نفوذی در کشور بود که بی حجابی و بدحجابی را توسعه می‌داد. پیرو همین نقطه اگر بنا باشد مجلس یازدهم تمام شود و رسیدگی به مساله حجاب صورت نگیرد این یک ننگ و عار برای مجلس یازدهم خواهد بود و متأسفانه باید اذعان کرد که تا به امروز هنوز این معضل فرهنگی حل نشده و دولت و مجلس باید توجه جدی در این عرصه داشته باشند. برادران و خواهران، در ماه مبارک رمضان اگر بنا شد بی حجابی در جامعه ما نفوذ داشته باشد، نسل جوان ما از عبادات و فرازهای معنوی ماه ضیافت خدا محروم خواهد ماند و سفره دین از زیر پای این ملت کشیده خواهد شد. متأسفانه در این حوزه حرکت مؤثری انجام نشده است. لایحه عفاف و حجاب همچنان بلاتکلیف مانده و آن قانونی که کمیسیون قضائی و فرهنگی مجلس تصویب کردند پس از دستکاری به شورای نگهبان ارائه و سر منشأ اختلاف نظری شده که تاکنون جز زیان مردم دستاورد دیگری نداشته است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان