فوتبال بازى سياسى! | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 19:38

فوتبال بازى سياسى!

شماره: 23656
Aa Aa

كاروان الاتحاد در ديدار با سپاهان كار را سياسى كرد و روند اعتراضى خود را به گونه اى رسانه اى كرد كه اينك هر دو كشور در انتظار رأى كميته انضباطى كنفدراسيون فوتبال آسيا می باشند.

به سرى كه درد نمى كند دستمال نمى بندند؛
فوتبال بازى سياسى!

اسپادانا خبر| سيدفريور موسوى

 

عرب ها هميشه از پشت به ما خنجر زده و مى زنند و ما هنوز درس نگرفته ايم! هنوز در تفكرات سياسى خود تغييرات عمده بوجود نيآورده ايم، هنوز ترس در دل دشمنانمان نيانداخته ايم كه نماينده ورزشى يك كشور عربى كه حالا خود را دايه ى مهربان تراز مادر براى اعراب مى داند در زمين خودمان به ما پشت ميكند و با به رخ كشيدن دلارهاى نفتى اش هواداران بيشمار ما را به سخره ميگيرد و خود را سر تر و برتر ميداند و با ترك ورزشگاه نقش جهان و حضور در فرودگاه بين المللى شهيد بهشتى اصفهان با پرواز اختصاصى به كشورشان باز ميگردد تا با دهن كجى به ما و كنفدراسيون فوتبال آسيا به همه بفهماند ورزش را نبايد با سياست قاطى كرد! هرچند كه همه مى دانيم اگر بازى انجام مى شد اين نماينده ايران بود كه پيروز ميدان بود.

به هر تقدير آن ها در شبى كه نماينده طلايى پوش فوتبال كشورمان آماده نبرد و شكست سنگين نماينده چند مليتى عربستان سعودى بود متأسفانه به دلايل واهى و چسبيدن به مسائل سياسى و آلوده كردن روابط تازه دوستانه شده دو كشور به دنبال امتياز گيرى مفت و راحت از سپاهان ايران بودند. سردارى كه با عظمت و بزرگى اش دنيا را متحير كرده بود حالا اعراب با ديدن تمثال اش لرزه بر اندام شان افتاده و فرار را بر قرار و ماندن ترجيح مى دهند اما اين همه ماجرا نبوده و نخواهد بود.

 

22

واکنش کاربران فضای مجازی در بهانه‌ تراشى  تیم الاتحا‌د به وجود تندیس سردار سلیمانی با انتشار تصاویر پادشاهان سعودی در ورزشگاه‌های عربستان

 

چند سال پيش بود كه سفارت اين كشور بنا به هر نحوى در تهران تعطيل شد پس از چند سال وقفه در روابط  مجددا" بازگشايى گرديد و به نوعى دو كشور ايران و عربستان سعودى به دنبال تحكيم روابط حسنه بوده و هستند و حتى اين دو با رايزنى و مجاب كردن كنفدراسيون فوتبال آسيا ميزبانى نمايندگان خود در رقابت هاى ليگ قهرمانان آسيا را از آن خود كردند. در اولين سفر نيز عربستانى ها در تهران به ميدان آمدند و هيچگونه مشكل خاصى به چشم نيآمد تا اينكه كاروان الاتحاد در ديدار با سپاهان كار را سياسى كرد و روند اعتراضى خود را به گونه اى رسانه اى كرد كه اينك هر دو كشور در انتظار رأى كميته انضباطى كنفدراسيون فوتبال آسيا بوده و هر يك از دو كشور ديگرى را مقصر دانسته و به دنبال دشت سه امتيازاين ديدار سياسى ورزشى در انتظار ميباشند!

اما در آخرين اظهار نظر مقامات سياسى دو كشور پيرامون اين ديدار امیر عبداللهيان ، وزیر امور خارجه ایران گفت:

اتفاقی که دوشنبه شب گذشته برای بازی دو تیم ورزشی سپاهان و الاتحاد اتفاق افتاد در همان زمان من با وزیر خارجه سعودی در تماس بودم .روابط ریاض و تهران در مسیر درست خودش پیش می‌رود و ورزش نباید اهرم سیاسی در طرف هیچ کدام شود. ای‌اف‌سی هم باید برمبنای فنی نظر دهند. بین ما و سعودی این نظر هست در زمان دیگری این بازی تکرار شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان