فیلترینگ دائمی واتس آپ و اینستاگرام در ایران تایید شد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 6:06

فیلترینگ دائمی واتس آپ و اینستاگرام در ایران تایید شد

شماره: 19759
Aa Aa

پلتفرمی که قواعد جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی شناسد و نقش محوری در آشوب ها به عهده دارد بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در ایران نیست.

با اعلام زارع پور، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران؛
فیلترینگ دائمی واتس آپ و اینستاگرام در ایران تایید شد

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران فیلترینگ دائمی واتس آپ و اینستاگرام را تایید کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او گفت:

تقریبا دو روز است که هیچ محدودیتی غیر از محدودیت روی دو پلتفرم امریکایی اینستاگرام و واتساپ آن هم به دلایل ملاحظات امنیتی وجود ندارد. محدودیت هایی که در روز های گذشته در بعضی ساعت های روز وجود داشت که به دستور نهادهای امنیتی ایجاد می شد دو سه روز است برداشته شده است. تصمیم گیری درباره این دو پلتفرم باید در مراجع ذیصلاح بررسی شود. پلتفرمی که قواعد جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی شناسد و نقش محوری هرازگاهی در آشوب ها به عهده دارد و موجب ناامنی در کشور می شود طبیعتا بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در کشور نیست و به هر حال ممکن است تصمیات دیگری هم در مورش گرفته شود. 

زارع پور گفت:

پیامرسان های متعدد در کشور شاید نیاز و ضرورت نباشد اما نمی شود به یکباره همه را کنار گذاشت. ما داریم یک برنامه مدونی را دنبال می کنیم که این ها را کمک کنیم و تقویت کنیم و در نهایت دو یا سه پیامرسان در کشور فعال باشند که بتوانند نیاز مردم را برطرف کنند. الان تمرکز ما بر حمایت از این پیامرسان هایی است که مردم به آن ها اقبال بیشتری نشان داده اند و زیرساخت های آنها آماده است و در این مدت هم کیفیت آن ها به شکل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان