قرارگاه حفظ قرآن برای تربیت ۱۰ میلیون حافظ ایجاد شود | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 27 فروردين 1403 - 0:29

قرارگاه حفظ قرآن برای تربیت ۱۰ میلیون حافظ ایجاد شود

شماره: 24710
Aa Aa

برای توسعه روخوانی قرآن در همه جامعه و تربیت ۱۰ میلیون حافظ در ایران با همکاری همه دستگاه‌های قرآنی‌محور، «قرارگاه حفظ قرآن» راه‌اندازی شود.

آیین پایانی چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران؛
قرارگاه حفظ قرآن برای تربیت ۱۰ میلیون حافظ ایجاد شود

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین پایانی چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی گفت:

هدف‌گذاری ایران در حوزه قرآن روخوانی قرآن توسط همه جامعه ایرانی و تربیت ۱۰ میلیون حافظ در کشور است، برای رسیدن به این قله باید ضمن ایجاد قرارگاه حفظ قرآن و پایه‌گذاری آن در کشور عزم جدی در میان همه بخش‌ها اتفاق بیفتد.
به گزارش اسپادانا خبر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:

خدا را شاکریم که این دوره از مسابقات قرآن کریم با حضور قوی و اثرگذار قرا و حفاظی از کشورهای مختلف برگزار شد. در این دروه از مسابقات بیش از ۱۱۰ کشور حضور داشتند و امروز میزبان بیش از ۴۰ کشور هستیم که همه این اتفاقات و حضور مایه شکرگزاری به درگاه خداوند متعال است. خدای متعال را شاکریم که نعمت زیستن در چنین جامعه قرآنی را به همه ما عنایت کرده است و حتما بهره والای این امر نثار روح ملکوتی امام راحل و عظیم الشان ما است که این نهضت قرآنی را در کشور عزیزمان بنیان نهادند و هچنین رهبر عزیز، حکیم و فرازنه قرآنی ما که پرچمدار فعالیت‌های قرآنی در کشورمان هستند.
وی خطاب به قمی، ریاست شورای تبلیغ و توسعه فعالیت‌های قرآنی گفت:

از ایشان خواهش می کنم که با همکاری همه دستگاه‌های قرآنی‌محور، قرارگاه حفظ قرآن و رسیدن به این نقطه را پایه‌گذاری کنند. همگی ما در خدمتشان هستیم تا بتوانیم این مطالبه دقیق و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب را با یک حرکت جهادی جلو ببریم.
اسماعیلی گفت:

ما در فعالیت‌های قرآنی مفتخر به حضور قوی جریان‌های مردمی از بسیاری از استان‌ها، شهرها و روستاهای دور و نزدیک در کشور هستیم و امروز شمیم دلنواز قرآن از جای جای کشور به گوش می‌رسد که این امر فضا را برای کارهای بنیادی در این حوزه تسهیل می‌کند.
وی با بیان اینکه در قدم اول ۴ هزار مسجد را به‌عنوان کانون‌های قرآنی افتتاح کرده‌ایم افزود:

امیدواریم با سرعت بالا در ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بتوانیم این فضا را قرآنی‌تر از همیشه جلو ببریم. در معاونت قرآن و عترت وزارتخانه آموزش قرآن به خوبی جریان دارد. امروز بیش از ۱۴ هزار مربی قرآنی در طرح بشری تربیت شده‌اند و در حال حاضر طرح خیرات الحسان توسط بانوان فرهیخته و قرآنی کشورمان آغاز شده است و در حوزه بانوان اتفاقات مبارکی در حال رخ دادن است.
وی افزود:

در حوزه جوانان و نوجوانان با کمک همه مجموعه‌ها و با همت آقای صحرایی وزیر آموزش و پرورش و همکارانشان در این وزارتخانه و همچنین وزارت علوم که هر دو پای این کار هستند تا هدف بنیادین انقلاب اسلامی در حاکمیت قرآن در همه ابعاد، در زندگی فردی و اجتماعی تحقق پیدا کند.

 

منبع| پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان