قرار است درها بر روی ایرانیان باز شود | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 6:53

قرار است درها بر روی ایرانیان باز شود

شماره: 24393
Aa Aa

بعضی سوءتفاهمات و رفتارهایی که می‌تواند خیلی موردی باشد اعتماد را از ایرانیانی که حق دارند به وطن خود بیایند سلب کرده و تصمیمات کلان کشور در گروی برخی برخوردهای موردی و مقطعی که اصلا محلی از اعراب ندارد قرار می‌گیرد.

ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛
قرار است درها بر روی ایرانیان باز شود

عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

متأسفانه به دلیل سوءتفاهم‌زیادی که در سال‌های اخیر وجود داشته آمدن ایرانی‌ها به داخل با مشکلاتی همراه بوده است.

به گزارش اسپادانا خبر، وی گفت:

سامانه خوبی برای این کار طراحی شده و ایرانیان خارج از کشور می‌توانند به آن سامانه بروند و اعلام کنند و به ایران تشریف بیاورند با این حال بعضی سوءتفاهمات و رفتارهایی که می‌تواند خیلی موردی باشد اعتماد را از ایرانیانی که حق دارند به وطن خود بیایند سلب کرده است.

ضرغامی با تاکید بر اینکه باید اول درها به روی ایرانیان باز شود عنوان کرد:

متأسفانه هر وقت این بحث مطرح می‌شود مثلا یک نفر مصاحبه می‌کند و می‌گوید خب می‌خواهید در را باز کنید همه ایرانیان بیایند فلان هنرپیشه هم بیاید؟ اصلا موضوع را در پایین‌ترین سطح مطرح می‌کنند. تصمیمات کلان کشور متأسفانه در گروی برخی برخوردهای موردی و مقطعی که اصلا محلی از اعراب ندارد قرار می‌گیرد. بعد یک عده سؤال می‌کنند اگر فلان هنرپیشه مشهور به کشور آمد حالا چه می‌شود؟ هیچی نمی‌شود. اصلا قرار نیست چیزی شود. قرار است درهابه روی میلیون‌ها ایرانی باز شود تا با امنیت و به راحتی به داخل کشور بیایند. در کمیته گردشگری هم مصوبات خوبی داشتیم که ان‌شاءالله بتوانیم به این حق و مطالبه همه ایرانیانی که در خارج از کشور هستند پاسخ مثبت بدهیم و همچنین برای گردشگری کشورمان که باید رونق بگیرد اقدام موثری کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره رعایت نشدن شان مردم ایران در برخی سفارت‌خانه‌های خارجی به خصوص سفارت چین اظهار کرد:

این مورد به طور جدی در اداره نظارتی ما مطرح است. گزارش‌هایی که به ما می‌رسد به خصوص از سامانه شکایاتی که داریم به دستگاه‌های مربوطه به خصوص وزارت خارجه منعکس می‌کنیم. هرگونه برخورد ناشایست که با شان ایرانیان در تعارض باشد اگر توسط سفارت‌خانه‌ها صورت بگیرد ما منعکس و پیگیری می‌کنیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان