لایحه حجاب هنوز به تأیید شورای نگهبان نرسیده است | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 4 خرداد 1403 - 3:04

لایحه حجاب هنوز به تأیید شورای نگهبان نرسیده است

شماره: 25004
Aa Aa

او درباره طرح ادعایی یکی از نمایندگان مبنی بر اجماع تمام ارکان نظام برای جریمه بی حجابی گفته این شورا به مباحث کارشناسی نمایندگان ورود نمی کند.

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان؛
لایحه حجاب هنوز به تأیید شورای نگهبان نرسیده است

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه «لایحه عفاف و حجاب هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده است» درباره طرح ادعایی از سوی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه «تمام ارکان نظام برای جریمه بی حجابی به جمع‌بندی رسیدند» تاکید کرد:

تهیه، تدوین و تصویب طرح‌ها و لوایح بر عهده دولت و مجلس است و شورای نگهبان ورودی به مباحث کارشناسی نمایندگان ندارد. ایراداتی که نسبت به لایحه عفاف و حجاب داشتیم نیز همین موارد را شامل می‌شود. ما در اظهارنظر نسبت به مصوبات وارد مباحث کارشناسی مجلس نمی‌شویم بلکه در جاهایی که مصوبه خلاف شرع و قانون اساسی باشد ورود می‌کنیم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، هادی طحان نظیف با اشاره به آخرین وضعیت فرآیند بررسی لایحه عفاف و حجاب در شورای نگهبان گفت:

این لایحه چندین مرتبه میان مجلس و شورای نگهبان در رفت‌وآمد بوده و آخرین اصلاحات این لایحه نیز در جلسه شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار کرد:

لایحه عفاف و حجاب به دلیل برخی از ایرادات و ابهامات مجدداً به مجلس برگشت داده شده‌ است و پس از اصلاح و رفع ایرادات از سوی مجلس مجدداً در شورای نگهبان آن را بررسی می‌کنیم.

 

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان