واتس اپ و اینستاگرام ماشین تجهیزات جنگی شده اند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 6:10

واتس اپ و اینستاگرام ماشین تجهیزات جنگی شده اند

شماره: 19989
Aa Aa

فیلترینگ هوشمندانه بود؛ واتس اپ و اینستاگرام مخل امنیت هستند| در انگلیس و فرانسه پلیس اگر حس کند سلاح گرم و سرد دارید در جا شلیک می‌کند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل جمهوری اسلامی ایران؛
واتس اپ و اینستاگرام ماشین تجهیزات جنگی شده اند

غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل جمهوری اسلامی ایران در برنامه صف اول بیان کرد:

اقدام وزارت ارتباطات در مورد فیلترینگ شبکه‌های مجازی انجام داد هوشمندانه بود زیرا دو پلتفرم مساله ساز را فیلتر کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او گفت:

برای شورای امنیت ملی اثبات شده بود که واتس اپ و اینستاگرام مخل امنیت کشور هستند. بر خلاف اظهاراتی که گفته شد اتفاقا همه فضاهای اینترنتی باز هستند. اینکه رژیم صهیونیستی، منافقان و همه دشمنان به خط می‌شوند و اعتراضات را هدایت می‌کند گویای این است که این یک اعتراض سازمان یافته است. اولین زیرساخت عملیات شناختی و مدیریت افکار عمومی شبکه‌های اجتماعی هستند. همین شبکه‌های اجتماعی در سایر کشور‌های غربی نماینده دارند و از همین رو نیز در یکسال گذشته جریمه‌های هنگفتی برایشان بریده شده است اما در کشور ما آزادانه فعالیت می‌کنند. کنترل و محدود سازی این دو پلتفرم بر اساس حوادث امنیتی بود. قریب به ۶۰ نفر شهید و کشته دادیم که عدد قابل توجهی بود که حوزه های امنیتی می بایست برایش تصمیم می‌گرفتند.

او گفت:

دو پلتفرمی که در کشور ما فعال هستند در کشور‌های دیگر مجاز نیستند که آموزش‌های نظامی، فراخوان و رفتار‌های خشونت آمیز را منتشر کنند. این‌ها دیگر تبدلی به ماشین تجهیزات جنگی شده اند. این‌ها برای حفظ امنیت ما تعهدی ندارند، نمایندگی در کشور ما ندارند و در واقع تبدیل به یک عامل فشار و اثر گذاری بر ذهن مردم ما شده اند. در دولت گذشته در این مفاهیم ساده چالش داشتیم و ۸۵ درصد از اینترنت خود را در اختیار این پلتفرم‌ها قرار دادیم آن هم بدون هیچ تعهدی.

جلالی اظهار داشت:

مرز خروج اعتراض اجتماعی با اغتشاش کجاست؟ شما در انگلیس و فرانسه حق ندارید دست به پلیس بزنید و اگر حس کند سلاح گرم و سرد دارید در جا به شما شلیک می‌کند. رفتن به مرحله تخریب دیگر اعتراض اجتماعی نیست. در اروپا قانونی به نام حفاظت از حقوق شهروندی در فضای مجازی وجود دارد که ترجمه فارسی قانون صیانت در مجلس بود. اگر عین قانون اروپا را هم تصویب کنیم بسیار از طرح صیانت ما شدیدتر است. آیا حضور در فضای مجازی نیاز به قانون دارد یا خیر؟ اگر نمی‌خواهد که می‌شود همین بل بشو در فضای مجازی که هرکس یک شایعه‌ای را منتشر می‌کند و فضا را ملتهب می‌کند. همین فضای شناختی باعث شد که نمایندگان قانون را متوقف کنند. وقتی فضا بی قانون باشد هرکسی به خود اجازه میدهد هر حرفی بزند و هر اقدامی کند و این میتواند امنیت کشور را به هم بزند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان