وزیر ارتباطات از جرم انگاری نشدن فروش فیلترشکن اظهار تاسف کرد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 6:11

وزیر ارتباطات از جرم انگاری نشدن فروش فیلترشکن اظهار تاسف کرد

شماره: 19862
Aa Aa

فروش و کسب درآمد از VPN غیرمجاز است. تلاش‌هایی برای جرم‌انگاری شدن آن در حال انجام است| بسته حمایتی کسب و کارهای فضای مجازی دیده شده است.

در یک ماه گذشته به هیچ وجه اینترنت سراسری قطع نشد؛
وزیر ارتباطات از جرم انگاری نشدن فروش فیلترشکن اظهار تاسف کرد

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت:

فروش و کسب درآمد از VPN غیرمجاز است ولی متأسفانه استفاده از فیلترشکن جرم‌انگاری نشده ولی دارد تلاش‌هایی برای جرم‌انگاری شدن آن می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر، او گفت: 
بارها کارشناسان گفته‌اند که استفاده از ابزارهای موسوم به VPN و فیلترشکن حتما آسیب‌پذیری‌هایی برای دستگاه‌های دیجیتال کاربران به دنبال خواهد داشت چون راه رخنه هکر‌ها به دستگاه‌ها را تسریع می‌بخشد. قول میدهم در کوتاه ترین زمان کسب و کارهای فضای مجازی شرایطی را که در پلتفرم های خارجی داشتند در داخلی ها هم به آن برسند. بحث توسعه اقتصاد دیجیتال بسیاری از مشکلات کشور را می تواند حل کند دولت به آن اعتقاد دارد.

زارع پور گفت:

بسته حمایتی برای جذب تبلیغات و دنبال کننده برای کسب و کارهای فضای مجازی دیده شده است.

زارع‌پور از تصویب بسته حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی خبر و قول داد این بسته حمایتی «جان تازه‌ای» به کسب‌وکارهای مجازی می‌دمد.

او اظهار داشت:

در یک ماه گذشته به هیچ وجه اینترنت سراسری قطع نشده بود اما محدودیت‌هایی در برخی ساعات بر روی اینترنت بین‌الملل اعمال شد. محدودیت‌هایی در برخی ساعات اعمال شده بود که نهادهای امنیتی تصمیم گرفتند و در همه کشورها هم مرسوم است.

وی با بیان این که اپراتور‌ها ضرری که به مشترکین وارد شده است را جبران می‌کنند گفت:

غیر از دو پلتفرم محدودیت‌ها برداشته شده است.

  •  

خبر منتسب به وزیر ارتباطات جهوری اسلامی ایران در خصوص فیلترشکن تصحیح شد.

در این اصلاحیه آمده است:

در حاشیه نشست هیئت دولت در برخی از رسانه‌ها اظهارات وزیر ارتباطات درباره فیلتر شکن‌ها به غیر قانونی بودن استفاده از وی‌پی‌ان تفسیر شده بود که صحیح نیست.

زارع‌پور پس از برگزاری جلسه دولت در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص دلیل عدم برخورد با فیلترشکن فروشان گفت:

فروش فیلترشکن و کسب درآمد از آن غیرمجاز است ولی نسبت به آن جرم انگاری نشده. اکنون تلاش هایی صورت می گیرد که فروش این ابزارها علاوه بر غیرمجاز بودن جرم انگاری شود. در برخی از رسانه ها این اظهارات وزیر ارتباطات به غیر قانونی بودن استفاده از وی پی ان تفسیر شده بود که صحیح نیست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان