پناه بشر در تمام عالم قرآن است | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 14:25

پناه بشر در تمام عالم قرآن است

شماره: 25026
Aa Aa

همه شئون زندگی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، بین‌المللی و شخصی انسان در پرتو قرآن به بهترین شکل قابل اداره است|  امروز مستکبران به دنبال قرآن‌ستیزی هستند با این حال در تمام دنیا توجه به قرآن، معنویت و اهل‌بیت رو به افزایش است. 

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران؛
پناه بشر در تمام عالم قرآن است

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران در «بیست و نهمین آیین تکریم از خادمان قرآن کریم» جمهوریت و اسلامیت را دو رکن اساسی جمهوری اسلامی برشمرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او با بیان اینکه مردم به رهبری امام خمینی (ره) به دنبال آن بودند که قرآن در متن زندگی آنها جاری شده و حکومتی بر اساس آموزه‌های قرآن تشکیل دهند افزود:

مردم به دنبال حاکمیت اسلام و آیات حیات بخش قرآن بر زندگی فردی و اجتماعی خود و عمل به این آیات بودند.

رئیسی با بیان اینکه ما سعادت بشر را در پرتو توجه و عمل به قرآن می‌دانیم و باور داریم آنچه در عالم پناه بشر بوده و سعادت او را در هر دو جهان تضمین می‌کند آموزه‌های قرآن کریم است اظهار داشت:

کتاب کامل در کنار انسان کامل مدار هدایت بشر هستند و اساسا وجه اشتراک این دو هدایت بشر است.

او با اشاره به اینکه همه شئون زندگی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، بین‌المللی و شخصی انسان در پرتو قرآن به بهترین شکل قابل اداره است گفت:

قرآن کریم برای همه سوال‌ها و مسائل زندگی انسان معاصر پاسخ مناسب دارد. با حرکت اجتهادی تمدن‌ساز می‌توان به همه مسائل و سوالات پیش‌روی انسان معاصر با ابتنای بر قرآن پاسخ مناسب داد. در این عرصه علما و بزرگان ما در عرصه فقه و اصول کارهای بسیار ارزشمندی کرده‌اند اما کارهای بسیاری نیز باید انجام شود. در پرتو تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای توجه به قرآن، امروز تعداد زیادی قاری، حافظ و افرادی تربیت شده‌اند که ظرف وجود و فهم آنها با آیات قرآن پرورش یافته است. امروز ظرفیت‌های زیادی برای فعالیت حوزه و دانشگاه در عرصه مفاهیم و آموزه‌های قرآنی وجود دارد و دولت و همه دستگاه‌ها نیز مسئولیت و وظیفه جدی دارند که زمینه را برای بهره‌مندی جامعه از ظرفیت‌های هدایتی قرآن به خصوص در چنین ایامی که ایام ضیافت‌الله است فراهم کنند.

 رئیسی با بیان این که توجه به قرآن سرلوحه کار دولت و کشور است ادامه داد:

در پرتو قرآن تحول، حرکت، معرفت، شناخت و ظلم‌ستیزی اتفاق می‌افتد. امروز مستکبران به دنبال قرآن‌ستیزی هستند با این حال در تمام دنیا توجه به قرآن، معنویت و اهل‌بیت رو به افزایش است. 

وی گفت:

به همکارانم در دولت تاکید می‌کنم که به قرآن توجه کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان