پیشرفت‌های پزشکی ما بی‌نظیر است | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 13:56

پیشرفت‌های پزشکی ما بی‌نظیر است

شماره: 24204
Aa Aa

ما محکوم به پیروزی هستیم و باید مدرن و پیشرفته باشیم| با تمام جنگ روانی و تبلیغات منفی و دروغی که از مهاجرت انبوه پرستاران و پزشکان اعلام می‌کنند مردم بسیاری از کشورهای دیگر برای درمان به ایران می‌آیند.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه عنوان کرد؛
پیشرفت‌های پزشکی ما بی‌نظیر است

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در جشنواره علمی تحقیقاتی باقرالعلوم در مرکز همایش‌های صدرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) سپاه گفت:

حضرت امیرالمومنین (ع) چهره مردانه قرآن و حضرت زهرا (س) چهره زنانه قرآن است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، وی با بیان اینکه افق‌های بسیار روشنی را در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله شاهدیم اظهار کرد:

شخصیت‌های دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) بسیار تاثیرگذار در دانش پزشکی و پژوهشی در سطح کشورمان هستند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به پیشرفت‌های علمی و پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) افزود:
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برای ساختن ایران قدرتمند تلاش می‌کنند و این جای شکرگزاری دارد.

سلامی با بیان اینکه ما محکوم به پیروزی هستیم تأکید کرد:

برای اینکه یک حیات عزت‌مندانه و شریف داشته باشیم باید پیشرفت کنیم؛ ما باید مدرن و پیشرفته باشیم تا در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری، فرهنگ و تکنولوژی برای سایر ملت‌ها الگو باشیم.

وی با اشاره به تاریخ پرافتخار ایران اسلامی در حوزه های مختلف گفت:

دانش پزشکی در ایران ریشه عمیقی دارد و ابن سینا زینت‌بخش و سرآمد این علم در جهان است که با گذشت سال‌های بسیار کتب او در دانشگاه‌های پیشرفته تدریس می‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شاهد پیشرفت‌های چشمگیر پزشکی در کشور هستیم اضافه کرد:

زمانی نیازمند انبوه پزشکان پاکستانی و هندی بودیم و مردم برای درمان بیماران به خارج از کشور می‌رفتند اما با تمام جنگ روانی و تبلیغات منفی و دروغی که از مهاجرت انبوه پرستاران و پزشکان اعلام می‌کنند پیشرفت‌های پزشکی ما بی‌نظیر بوده و همه معادلات بر عکس شده است.

سلامی با تأکید بر اینکه امروز همه بیماری‌ها در داخل کشور درمان می‌شوند و مردم بسیاری از کشورهای دیگر برای درمان به ایران عزیز می‌آیند یادآور شد:

دفاع مقدس و شیوع کرونا دو عرصه نمایش فداکاری و مجاهدت پزشکان ما است؛ مجاهدت‌هایی که در بیمارستان‌های غزه نیز امروز به نمایش گذاشته شده است. پزشکان و پرستاران ما در خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا حماسه ها آفریدند و ایثار و فداکاری کردند؛ آن‌ها در قلب خطر، زندگی کردند.

سلامی با اشاره به اقدامات برجسته دانشگاه بقیه‌الله(عج) در حوزه های مختلف گفت:

دانشگاه و بیمارستان بقیه‌الله(عج) حقیقتاً در عرصه‌های مختلف درخشیده‌اند اما جهان امروز جهان سرعت است و ما باید با سرعت پیش برویم.

وی با بیان اینکه دانشگاه بقیه‌الله (عج) سپاه باید پرچمدار پیشرفت‌های علمی و تحقیقاتی و بهترین محل آموزشی برای پرورش پزشکان و پرستاران در کشور باشد یادآور شد:

پزشک، آرامش و چراغ امیدی را در خانه و دل بیماران ایجاد می‌کند که این کار بسیار با ارزش بوده و نعمتی است که خداوند متعال به پزشکان و پرستاران عزیزمان داده است.

سلامی با بیان اینکه جهان در شرایطی قرار دارد که در جغرافیای عالم کشورهای ضعیف جایگاهی نخواهند داشت افزود:

امروزه در بخش پزشکی در جایگاهی قرار داریم که پزشکان، پرستاران و محققان ما در سطح بالایی قرار دارند و با تمام جنگ ها و تحریم های ناجوانمردانه، درمان شدن در ایران برای اغلب کسانی که ایران اسلامی را می شناسند یک مطلوبیت است.

وی رشد علم را از اهداف اصلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برشمرد و گفت:

اهداف جغرافیایی دانشگاه ها تنها محدود به دیوار دانشگاه نباشد و دانشگاه ها باید برای افزایش سطح علم و دانش به همه جهان متصل شوند.

سلامی گفت:

اخلاق، دانش حرفه‌ای، مهارت و معنویت به زیبایی با هم در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله ترکیب شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان