کالاهای قاچاق را آتش می زنیم | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 13:47

کالاهای قاچاق را آتش می زنیم

شماره: 24737
Aa Aa

قاچاقچیان کالا و ارز دودمانشان را از دست رفته بدانند| سال آتی سال بالا بردن ریسک برای قاچاقچیان است و قاچاقچیان کالا و ارز در سال ۱۴۰۳ نباید احساس امنیت داشته باشند| باید پدیده شوتی‌گری را از بین ببریم.

فرمانده کل فراجا در همایش پلیس امنیت اقتصادی؛
کالاهای قاچاق را آتش می زنیم

رادان، فرمانده کل فراجا در همایش سراسری پلیس امنیت اقتصادی فراجا اظهار کرد:

الحمدلله در سال ۱۴۰۲ جهش پلیس امنیت اقتصادی فراجا به خوبی مشهود بوده به گونه ای که سال سختی برای قاچاقچیان و مجرمان اقتصادی رقم خورد اما در سال ۱۴۰۳ باید این  فعالیت مضاعف شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از سایت پلیس، وی با بیان اینکه به طور قطع باید پشتیبان کننده و حامی مطمئنی برای سرمایه گذاران سالم در کشور باشیم افزود:

سرمایه گذارانی که هزینه می‌کنند تا چرخ اقتصاد کشور سالم به گردش درآید باید مورد حمایت پلیس باشند. باید مشکلات و مسائل در مسیر سرمایه گذاری مطمئن برطرف شود و در این حوزه سهم سازمان‌های دیگر مشخص و مطالبه گری کنیم. این موضوع حتماً باید یکی از برنامه‌های مدون و اجرایی ما در سال آتی باشد و جلسات منظمی با این افراد برگزار شود. سال آتی سال بالا بردن ریسک برای قاچاقچیان است یعنی قاچاقچی احساس کند که ریسک قاچاق کردن برایش بالا است و باید این نکته را هم در نظر داشته باشیم که در قاچاق خودمان را مشغول قاچاق‌های جزئی نکنیم.

وی با تاکید بر اینکه قاچاقچیان کالا و ارز در سال ۱۴۰۳ نباید احساس امنیت داشته باشند اظهار داشت:

قاچاقچیان هر لحظه باید حس کنند دودمانشان در حوزه تجارت ناسالم از بین خواهد رفت. الحمدلله در راستای مبارزه با قاچاقچیان کالا ارتباطات خوبی با دستگاه‌های متولی برقرار شده و باید از همه ظرفیت‌ها برای ضربه زدن به بنیان‌های قاچاقچیان کالا استفاده شود و اطلاعات نقش اول در پلیس امنیت اقتصادی دارد.

فرمانده انتظامی کشور با اشاره به امحای کالاهای قاچاق در سال ۱۴۰۲ افزود:

این اقدام یک شروع بود و در سال ۱۴۰۳ تمامی کالاهای کشف شده اعم از خودرو و کالاهای خانگی باید به آتش کشیده خواهد شد. در سال ۱۴۰۳ باید نقش پلیس‌های تخصصی در برخورد با قاچاقچیان کالا مشخص شود همچنین پلیس امنیت اقتصادی با هوشمندی و بهره‌گیری از تکنولوژی و اشراف اطلاعاتی جلوی قاچاق کالا به کشور را بگیرد.

رادان با بیان اینکه در برخورد با خودروهای شوتی اقدامات خوبی از ابتدای سال تاکنون صورت گرفته است خاطرنشان کرد:

۵۰۰ نفر از مردم ما بر اساس حادثه‌آفرینی که این خودروها در امور راهنمایی و رانندگی به وجود آوردند جان خود را از دست دادند همچنین تعدادی از همکاران ما بر اثر برخورد با خودروهای شوتی به شهادت رسیدند لذا باید پدیده شوتی‌گری را از بین ببریم. تلاش پلیس همواره بر این است که پدیده شوم "شوتی‌گری" را به طور کامل از بین ببرد و در این راستا از سازمان های مربوطه نیز خواستار کمک و همیاری بوده و هستیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان