کسب‌وکارها ملزم به دریافت شناسه یکتا شدند | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 24 تير 1403 - 14:43

کسب‌وکارها ملزم به دریافت شناسه یکتا شدند

شماره: 25044
Aa Aa

کسبه‌ای که شناسه یکتا نداشته باشند و نامشان در بانک اطلاعات کسب‌وکار ثبت نباشد برای دریافت خدمات در اداره‌های دولتی و بانک‌ها دچار مشکل می‌شوند.

 بنابر اعلام هیات مقررات‌زدایی؛
کسب‌وکارها ملزم به دریافت شناسه یکتا شدند

کسب‌وکارها باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ شناسه یکتا دریافت کنند و آنهایی که حداکثر ۲ سال پس از اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها، شناسه یکتا نداشته باشند از نظر قانونی فاقد مجوز هستند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، بنابر اعلام هیات مقررات‌زدایی همه کسب‌وکارها باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

تبصره (۷) ماده (۱) قانون تسهیل صدور مجوزها می‌گوید همه مجوزهای قدیمی و صادره قبل از اجرای این قانون باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ شناسه یکتا را دریافت کنند و کسب‌وکارهایی که حداکثر دو سال پس از اجرای این قانون شناسه یکتا نداشته باشند از نظر قانونی، فاقد مجوز هستند به عبارت دیگر با هوشمند شدن خدمات دولت کسبه‌ای که شناسه یکتا نداشته باشند و نامشان در بانک اطلاعات کسب‌وکار ثبت نباشد،برای دریافت خدمات در اداره‌های دولتی و بانک‌ها دچار مشکل می‌شوند.

در این راستا دارندگان مجوزهای کاغذی می‌توانند با مراجعه به درگاه ملی مجوزها با ورود سه کد (سریال کارت ملی، شناسه پروانه و کد پستی محل خدمت) به سرعت، رایگان و غیرحضوری شناسه یکتا دریافت کنند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان