کف سبد معیشتی کارگران ۲۵ میلیون تومان است | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 4 خرداد 1403 - 3:10

کف سبد معیشتی کارگران ۲۵ میلیون تومان است

شماره: 24864
Aa Aa

او گفته اصناف وظیفه‌ای دارند اما دولت هم وظیفه دارد و این وظیفه حاکمیتی است؛ نمی‌شود بازار را رها کرد تا هر کسی هر تصمیمی می‌خواهد بگیرد. 

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی؛
کف سبد معیشتی کارگران ۲۵ میلیون تومان است

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت:

متأسفانه در تنظیم بازار شب عید بر اساس سیاست‌های اقتصادی فشار بر گرده اقشار ضعیف جامعه مخصوصا کارگران است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایلنا، علی بابایی کارنامی درباره کنترل بازار شب عید که امسال همزمان با ماه مبارک رمضان شده اظهار داشت:

متأسفانه در تنظیم بازار شب عید بر اساس سیاست‌های اقتصادی فشار بر گرده اقشار ضعیف جامعه مخصوصا کارگران است و در این مساله شکی نیست اما دولت وظایفی دارد و صرف نظر از این‌که چه کسی ذی‌نفع است باید در قالب شورای تنظیم بازار مدیریت بازار را در دست بگیرد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس تاکید کرد:

درست است که اصناف وظیفه‌ای دارند اما دولت هم وظیفه دارد و این وظیفه حاکمیتی است؛ نمی‌شود بازار را رها کرد تا هر کسی هر تصمیمی می‌خواهد بگیرد. نکته بعدی این است که متأسفانه در فرایند اقتصادی بد جامعه اولین گروهی که همیشه از بسیاری از سومدیریت‌ها و سو‌تدبیرهای دولت‌ها و سیاست های آنان ضربه خورده است کارگران‌ هستند. کارگران قشری هستند که در جامعه و کشور به آن‌ها ظلم می‌شود، حقوق‌شان به آن‌ها داده نمی‌شود و امنیت شغلی‌شان تامین نمی‌شود و این‌ بخش‌ها هم جدی است و دولت و مجلس باید ورود پیدا کنند که کمترین فشار به جامعه مزدبگیر، مخصوصا کارگری وارد شود.

بابایی کارنامی در خصوص آخرین اخبار تعیین حقوق و دستمزد گفت:

آخرین خبر این‌که بالاخره بر اساس بررسی‌های کارشناسی‌ انجام شده کف سبد معیشت خانواده‌های کارگری با فرمو‌ل‌‌هایی که وجود دارد ۲۵ میلیون تومان است، حال تورم که مشخص است، در مجموع باید در این بخش که تصمیم سازی با شورای عالی کار است، دقت نظر بیشتری شود و این شورا باید بر اساس قانون عمل کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان