آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 5:44

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

شماره: 21173
Aa Aa

هشت مقام هیئت مدیره شرکت پرآور پارس و دو شناور نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به نام‌های مکران و ناوچه دنا در لیست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

به دلیل تولید پهپادهای شاهد و عملیات تهاجمی روسیه؛
آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران و در ارتباط با برنامه پهپادی اعمال کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل فارس، در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا هشت مقام شرکت «پرآور پارس» را که پیشتر نیز این شرکت در لیست تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپه به دلیل تولید پهپادهای شاهد قرار داشته تحریم کرده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا همچنین دو شناور نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به نام‌های مکران و ناوچه دنا را به عنوان اموالی که دولت ایران در آن ذینفع بوده، شناسایی کرده است.

«برایان نلسون» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی مدعی شد:

«نهادهای ایرانی همچنان به تولید پهپاد برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش ایران می‌پردازند. به طور گسترده‌تر ایران در حال تامین پهپاد برای عملیات تهاجمی روسیه در هدف قرار داد زیرساخت‌های حیاین اوکراین است. آمریکا همچنان به هدف قرار دادن تمام عناصر برنامه پهپادی ایران ادامه خواهد داد».

در تحریم جدید آمریکا، هشت مقام هیئت مدیره شرکت پرآور پارس در لیست تحریم‌های وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته‌اند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده که کشتی مکران که به عملیات دریانوری می‌پردازد و قابلیت‌های پرتاب پهپاد را دارد در حال حاضر ماموریت بین‌المللی انجام می‌دهد. ناوچه دنا نیز کشتی مکران را در این ماموریت‌ها همراهی می‌کند.

مکران و دنا به عنوان دارایی‌هایی شناسایی شدند که دولت ایران در آنها ذینفع است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان