آمریکا در صورت حمله اسرائیل به رفح ارسال تسلیحات را متوقف می‌کند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 5:31

آمریکا در صورت حمله اسرائیل به رفح ارسال تسلیحات را متوقف می‌کند

شماره: 25380
Aa Aa

در رابطه با گنبد آهنین و توانایی اسرائیل برای پاسخ به حملات امنیت اسرائیل را تضمین می کنیم اما قصد نداریم سلاح و گلوله‌های توپخانه ارائه دهیم.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد؛
آمریکا در صورت حمله اسرائیل به رفح ارسال تسلیحات را متوقف می‌کند

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد در صورتی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دستور یک حمله گسترده به رفح در نوار غزه را صادر کند انتقال تسلیحات آمریکایی به این رژیم را متوقف خواهد کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، بایدن در مصاحبه با شبکه سی. ان. ان با اشاره به بمب‌های دو هزار پوندی که آمریکا در اختیار اسرائیل قرار داده است اظهار کرد:

شهروندان غزه بر اثر این بمب‌ها کشته شده‌اند. به صراحت اعلام کردم اگر آن‌ها (اسرائیل) وارد رفح شوند – تا کنون به رفح نرفته‌اند – تسلیحاتی را که به‌طور تاریخی در رابطه با رفح و سایر شهر‌ها استفاده می‌شود تامین نمی‌کنم. آمریکا به تامین سلاح‌های دفاعی برای اسرائیل از جمله سامانه دفاع هوایی گنبد آهنین ادامه خواهد داد اما در صورتی که حمله زمینی گسترده به رفح آغاز شود ارسال سایر تسلیحات را خاتمه خواهد داد. ما در رابطه با گنبد آهنین و توانایی اسرائیل برای پاسخ به حملاتی که اخیرا در خاورمیانه رخ داد به تضمین امنیت اسرائیل ادامه می‌دهیم اما قصد نداریم سلاح و گلوله‌های توپخانه ارائه دهیم

بایدن مدعی شد که اقدامات اسرائیل در رفح از خط قرمز رد نشده است هر چند که اقدامات این رژیم موجب تنش در منطقه شده است.

وی افزود:

آن‌ها وارد مراکز جمعیتی نشده‌اند. آنچه آن‌ها در مرز انجام دادند درست بود.

بایدن با بیان اینکه به نتانیاهو و سایر مقام‌های اسرائیل گفته که حمایت آمریکا از عملیات در مراکز جمعیتی محدود است اظهار کرد:

به نتانیاهو و کابینه جنگی اسرائیل اعلام کرد که اگر آن‌ها وارد این مراکز جمعیتی شوند حمایت ما را نخواهند داشت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان