آمریکا و غرب سیاست اعمال تحریم و تشویق به اغتشاش را دنبال می کنند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 4 خرداد 1403 - 2:51

آمریکا و غرب سیاست اعمال تحریم و تشویق به اغتشاش را دنبال می کنند

شماره: 21180
Aa Aa

او گفته آمریکا و برخی کشورهای غربی سیاست همزمان اعمال تحریم و مداخله از طریق بروز و تشویق اغتشاشات در کشورهای مستقل را دنبال می کنند.

حسین امیر عبداللهیان در دیدار با وزیر خارجه کوبا؛
آمریکا و غرب سیاست اعمال تحریم و تشویق به اغتشاش را دنبال می کنند

حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در سفر به کوبا و در دیدار با «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه این کشور گفت:

روابط ایران و کوبا مبتنی بر پایه های محکم و متین تاریخی است.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود:

در عرصه مناسبات سیاسی روابط ایران و کوبا در عالی ترین سطح خود برقرار بوده و هر دو کشور در مسیر حفظ استقلال و مخالفت با یکجانبه گرایی دارای نگاه و اهداف مشترک هستند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن وقایع مداخله گرایانه خارجی در امور داخلی کوبا و ترغیب آمریکا به ایجاد اغتشاش در کوبا در ١١ جولای ٢٠٢٢ افزود:

آمریکا و برخی کشورهای غربی سیاست همزمان اعمال تحریم و مداخله از طریق بروز و تشویق اغتشاشات در کشورهای مستقل را دنبال می کنند.

«برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا نیز در این دیدار روابط با جمهوری اسلامی ایران را یک الویت برای کوبا دانست و تحریم های یکجانبه و همچنین مداخلات خارجی در امور داخلی کشورها را محکوم کرد و مراتب قدردانی خود و دولت کوبا از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کوبا را بیان داشت.

استمرار همکاری دو کشور در مجامع بین المللی و تبادل هیئت‌های سطوح عالی بین دو کشور از دیگر موضوعات مورد گفتگو و تبادل نظر بین وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و کوبا در این دیدار بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان