ایران ۱۰ برابر دیگر کشورها مورد بازرسی آژانس قرار می‌گیرد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 19 آذر 1402 - 23:10

ایران ۱۰ برابر دیگر کشورها مورد بازرسی آژانس قرار می‌گیرد

شماره: 23598
Aa Aa

محمد اسلامی گفته عملیات بازرسی آژانس در ایران حدود ۲۵ درصد عملیات بازرسی در سراسر جهان است؛ اگر تعداد کمی از آن‌ها را رد کنیم حق‌مان است.

رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران؛
ایران ۱۰ برابر دیگر کشورها مورد بازرسی آژانس قرار می‌گیرد

«محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در شصت و هفتمین کنفرانس سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وین سفر کرده اظهار داشت:

ایران همکاری خوبی با آژانس بین المللی انرژی اتمی دارد.

به گزارش اسپادانا خبر، او در گفت‌وگو با شبکه الجزیره ادامه داد:

حدود ۱۲۰ بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم اکنون مورد پذیرش و اعتماد ایران هستند و فعالیت جدی دارند. حال اگر تعداد کمی از آن‌ها را رد کنیم حق‌مان است. ما عملکرد بازرسان را زیرنظر داریم و حق داریم آن‌ها را قبول یا رد کنیم. تصمیم نپذیرفتن برخی از آن‌ها به معنای همکاری نکردن ایران نیست. ما با آژانس همکاری می‌کنیم و این همکاری روزانه ادامه دارد اما برخی از بازرسان به علت عملکردشان رد شدند، این عادی و متداول است.

اسلامی با اشاره به دیدارش با مدیرکل آژانس در سفر به وین اظهار کرد: دیدار با آقای گروسی، دیداری دوستانه بود و در فضای عادی انجام شد، زیرا همکاری ما با آژانس از همکاری هر کشور دیگری با آن مهم‌تر است.

او گفت:

ما با بیشترین بازرسی روزانه ممکن از تاسیسات‌مان مواجه هستیم. اگر بخواهیم حجم تاسیسات مان را مشخص کنیم، حدود ۲ درصد تاسیسات هسته‌ای سراسر جهان است. عملیات بازرسی که آژانس در ایران انجام می‌دهد حدود ۲۵ درصد عملیات بازرسی است که در سراسر جهان انجام می‌دهد، منطقی نیست که ما بیش از ۱۰ برابر دیگر کشورها تحت بازرسی قرار بگیریم.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان