جمشید شارمهد به اعدام محکوم شد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 11 خرداد 1402 - 8:26

جمشید شارمهد به اعدام محکوم شد

شماره: 21353
Aa Aa

جشمید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر قصد انجام ۲۳ اقدام تروریستی داشته که موفق به انجام پنج مورد آن شده. این حکم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی است.

با اتمام رسیدگی به پرونده در دادگاه انقلاب تهران؛
جمشید شارمهد به اعدام محکوم شد

پس از اتمام رسیدگی به پرونده دادگاه انقلاب تهران جمشید شارمهد سرکرده گروه تروریستی تندر به اتهام افساد فی‌الارض از طریق طراحی و هدایت اقدامات تروریستی به اعدام محکوم شد.

به گزارش اسپادانا خبر، ارگان اطلاع رسانی قوه قضاییه نوشته است

براساس مستندات پرونده، جشمید شارمهد قصد انجام ۲۳ اقدام تروریستی داشته که موفق به انجام پنج مورد آن شده است. هدایت و رهبری گروهک تروریستی تندر، ارتباط با مقامات و افسران اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی، بمب گذاری در میان عزاداران حسینیه شهدا شیراز در ۲۴ فروردین ۱۳۸۷ که منجر به‌ شهادت‌ رسیدن ۱۴ تن و مجروحیت ۳۰۰ تن دیگر شد، انفجار در کفشداری حرم مطهر امام خمینی(ره)، آتش‌سوزی در هتل جهان تهران در هنگام ساخت و تهیه بمب جهت انفجار در حوزه علمیه آیت‌الله العظمی گلپایگانی (ره)، تخریب عمدی از طریق آمریت در ایجاد انفجار دکل صدا و سیمای فارس، انفجار صوتی یک عدد بمب صوتی در شهرستان آبدانان استان ایلام، تحریق عمدی پالایشگاه نفتی شهرستان شاهرود و مباشرت در افشای اطلاعات طبقه‌بندی شده مختصات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از طریق رادیو ماهواره ای تندر در تاریه ۱۴ آبان‌ماه سال ۹۶ و انتشار ان در برنامه تلویزیونی گروهک تندراز جمله اقدامات و اتهامات جمشید شارمهد است.

این حکم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان