دادگاه لاهه دستور به توقف عملیات اسرائیل در رفح داد | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 30 تير 1403 - 10:10

دادگاه لاهه دستور به توقف عملیات اسرائیل در رفح داد

شماره: 25503
Aa Aa

طبق حکم این دادگاه اسرائیل علاوه بر این بایستی گزارش‌هایی در خصوص اقدامات انجام‌شده برای اجرای دستورات صادرشده تقدیم این دادگاه کند.

با دستور دیوان بین‌المللی دادگستری مستقر در لاهه؛
دادگاه لاهه دستور به توقف عملیات اسرائیل در رفح داد

دیوان بین‌المللی دادگستری مستقر در لاهه که رکن اصلی قضائی سازمان ملل محسوب می‌شودحکم داد اسرائیل بایستی عملیات نظامی خود در رفح را متوقف کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، طبق حکم این دادگاه رژیم اسرائیل علاوه بر این بایستی گزارش‌هایی در خصوص اقدامات انجام‌شده برای اجرای دستورات صادرشده تقدیم این دادگاه کند.

یک رسانه عبری زبان اعلام کرد کاخ سفید دیگر مخالف تهاجم گسترده به رفح نیست و حداقل مخالفت خود را با این تهاجم تلطیف کرده است.

 شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد ایالات متحده بعد از آن اسرائیل تلاش‌هایی برای کاهش شمار قربانیان غیر نظامی انجام داده مخالفت خود را با توسعه عملیات نظامی در رفح کاهش داده است.

براساس این گزارش که با برداشتی از گزارش بلومبرگ صورت گرفته تاکید شده است در جریان جلساتی که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در اسرائیل داشت، برنامه‌های اسرائیل برای تعامل با غیرنظامیان در جریان تهاجم نظامی گسترده به رفح مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد تا به نحوی این طرح‌ها ارائه شوند که نظر آمریکا نیز در این زمینه لحاظه گردد.

به نوشته این رسانه عبری زبان انتشار اخباری در رابطه با خروج هزاران نفر از فلسطینیان از رفح طی چند هفته اخیر به آمریکا برای اتخاذ این تصمیم کمک کرده است.

جنبش حماس از تصمیم دیوان دادگستری لاهه که خواستار توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به شهر رفح شده است، استقبال کرد.

حماس  در عین حال تاکید کرد که این جنبش از این دادگاه انتظار داشته تصمیمی برای توقف تجاوزات در سراسر نوار غزه (نه فقط در رفح) صادر کند.

جنبش حماس همچنین از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل خواست به اشغالگران فشار بیاورند تا فوری آن را به تصمیم دیوان دادگستری ملزم کنند:

نهادهای سازمان ملل و در راس آن شورای امنیت موظفند اجازه ندهند رژیم صهیونیستی قوانین و کنوانسیون‌های بین المللی را زیر پا بگذارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان