قدرت هسته‌ای ایران قابل نفی‌شدن نیست | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 11 خرداد 1402 - 10:14

قدرت هسته‌ای ایران قابل نفی‌شدن نیست

شماره: 22276
Aa Aa

امروز دیگر توانایی چرخه سوخت هسته‌ای ایران را نمی‌توانند نادیده بگیرند| کشورهای فراوانی در سطح جهان خواهان آب سنگین ایران و مشتقات آن هستند.

اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران؛
قدرت هسته‌ای ایران قابل نفی‌شدن نیست

محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران در گردهمایی روسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور گفت:

فعالیت هسته‌ای ایران و اتهامات وارده همه در راستای توسعه علمی و فناوری است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او ادامه داد:

فناوری‌های نوین قدرت‌ساز و اقتدارآفرین هستند از این‌رو حرکت کشورمان در مسیر موفقیت و دستیابی به مولفه‌های پیشرفت است. اگر مروری بر اظهارات روسای جمهور سابق آمریکا داشته باشید در مقطعی آقای اوباما به صراحت اعلام کرد که اگر می‌توانستم تمام پیچ و مهره‌های هسته‌ای ایران را باز می‌کردم و اجازه فعالیّت به آنها نمی‌دادم.
او با بیان اینکه امروز آب سنگین از جمله محصولات با فناوری بالاست گفت:

امروز جمهوری اسلامی ایران از این فناوری ارزش‌آفرین برخوردار است به‌طوری‌که شرکت‌ها و کشورهای فراوانی در سطح جهان خواهان آب سنگین ایران و مشتقات آن هستند.
وی با تاکید بر این موضوع که فناوری آب سنگین به لحاظ ارزش‌آفرینی در اقتصاد کشور حائز اهمیت است گفت:

مشتقات آب سنگین یک تحول اساسی در صنعت دارویی، بهداشت و درمان ایجاد می‌کند. مولفه‌ای که قدرت‌ساز بوده و داروهایی که بر پایه آن تولید می‌شود در مرز دانش قرار دارند؛ نقطه‌ای که خوشبختانه جمهوری اسلامی امروز در آن مرز قرار گرفته است. امروز کل چرخه فرآیند سوخت هسته‌ای از صفر معدن یعنی اکتشاف و شناسایی، استخراج و فرآوری از معادن، تبدیل، غنی‌سازی، تولید سوخت و استفاده از آن در راکتورها به‌صورت کاملا بومی شده و توسط دانشمندان و نیروهای جوان و تلاشگر کشورمان انجام می‌شود.
اسلامی با بیان اینکه امروز دیگر توانایی چرخه سوخت هسته‌ای ایران را نمی‌توانند نادیده بگیرند اظهار کرد:

با لطف الهی دیگر این توانایی‌های کشور قابل نفی شدن نیست. در بخش‌های مختلف صنعت هسته‌ای ازجمله رادیودارو، ایران در تراز کشورهای برتر جهانی قرار دارد و این یک حقیقت بوده و شعار نیست.
او با تاکید بر نقش سفرای ایران برای انتقال درست و فعّال حقایق فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای ایران گفت:

روایتگری‌هایی که از فعالیت هسته‌ای ایران شده به شکلی بوده است که یک تصویر وارونه از حقایق را نشان می‌دهد بنابراین نمایندگان کشورمان در سراسر جهان باید تلاش کنند تا ملت‌ها و دولت‌های جهان را با حقایق و واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش آشنا سازند. در همین زمینه نقش سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور این است که با روشنگری و همچنین گفت‌وگو جبهه سنگین مبتنی بر قدرت عظیم رسانه‌ای را تا حد امکان مدیریت کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان