قطعنامه آتش‌بس در غزه تصویب شد | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 30 تير 1403 - 9:16

قطعنامه آتش‌بس در غزه تصویب شد

شماره: 25637
Aa Aa

حماس اعلام کرد از قطعنامه تصویب شده پیشنهادی آمریکا که متضمن آتش‌بس دائم در غزه، خروج کامل نیروهای اشغالگر، مبادله اسرا، بازسازی غزه، بازگشت فلسطینیان و مخالفت با هرگونه تغییر جمعیتی یا کاهش مساحت نوار غزه است استقبال می‌کند.

در نشست شورای امنیت و بدون هیچ رأی مخالف؛
قطعنامه آتش‌بس در غزه تصویب شد

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا در نشست شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

به گزارش اسپادانا خبر، پایگاه خبری الجزیره گزارش داد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا بدون هیچ رأی مخالفی در نشست شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

بر پایه این گزارش، قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش‌بس در غزه و آزادی اسرا با استقبال اعضای نشست شورای امنیت سازمان ملل با ۱۴ رأی مثبت و یک رأی ممتنع (روسیه) برای «نجات اسرائیل» در غزه تصویب شد.

جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد از قطعنامه تصویب شده در شورای امنیت که متضمن آتش‌بس دائم در غزه، خروج کامل نیروهای اشغالگر از این باریکه، مبادله اسرا، بازسازی غزه و بازگشت فلسطینیان به محل زندگی خود و مخالفت با هرگونه تغییر جمعیتی یا کاهش مساحت نوار غزه و ورود کمک‌های بشردوستانه به این باریکه است، استقبال می‌کند.

در بیانیه جنبش جهاد اسلامی نیز آمده است که «گزینه مقاومت تنها راه حل برای تحمیل شروط مقاومت فلسطین ضد اشغالگران و تن دادن آنان به خواسته‌های ملت و مقاومت فلسطین است.»

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین نیز از تصویب پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت در مورد آتش‌بس و مبادله اسرا استقبال کرد و گفت ما از هر طرحی که به توقف فوری جنگ در غزه و حفظ وحدت و یکپارچگی اراضی فلسطینی منجر شود، استقبال می‌کنیم.

نماینده رژیم صهیونیستی در شورای امنیت در واکنش به تصویب قطعنامه آتش‌بس در شورای امنیت ضمن مخالفت با آتش‌بس در غزه بار دیگر بر اعمال فشار برای بازگرداندن اسرای صهیونیست نزد غزه و نابودی توان نظامی حماس در غزه به رغم تصویب آتش‌بس در شورای امنیت تاکید کرد.

سفیر این رژیم در شورای امنیت ملل متحد ادعا کرد:

اسرائیل هرگز به میز مذاکرات آتش‌بس بازنخواهد گشت زیرا حماس ممکن است از آن برای «وقت کشی» استفاده کند.

گفتنی است که پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا با ۱۴ رأی مثبت و یک رأی ممتنع (روسیه) برای «نجات اسرائیل» در نوار غزه در نشست امروز (دوشنبه) شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان