قوه قضائیه از صدور احکام محاربه خسته نشود | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 27 فروردين 1403 - 1:05

قوه قضائیه از صدور احکام محاربه خسته نشود

شماره: 21190
Aa Aa

چرا وقتی محارب اعدام می‌شود سر و صدا به راه می‌اندازند؟| آمریکا تمام پژوهشگاه‌های دنیا را بسیج کرد که راه‌های براندازی را اعلام کنند؛ ۲۰۰ راه پیشنهاد دادند.

تنها بزرگی که میتواند کشور را منسجم کند ولی فقیه است؛
قوه قضائیه از صدور احکام محاربه خسته نشود

سید احمد خاتمی، عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری در ویژه برنامه جشن انقلاب و ولادت امیرالمومنین علی علیه السلام در تربت حیدریه گفت:

هدف اصلی دشمن در اغتشاشات اخیر براندازی نظام اسلامی بود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از صدا و سیما، او گفت:

دشمن این هدف را با چهار حربه مقابله با دین، امنیت و اقتدار کشور و همچنین ناامیدی مردم دنبال می‌کرد. مظلومانه‌ترین دهه فجر را در طول این ۴۴ سال شاهدیم و این در حالی است که کشور چهار ماه در اغتشاش براندازی بود. آمریکا تمام پژوهشگاه‌های دنیا را بسیج کرده بود که راه‌های براندازی نظام را اعلام کنند که ۲۰۰ راه پیشنهاد دادند و به یاری خدا همه این راه‌ها بی نتیجه ماند. از حماقت‌های این اغتشاشگران این بود که اغتشاشات را با قرآن سوزی، مسجد سوزی، چادر از سر زن مسلمان گرفتن و پرچم سوزی شروع کردند و این هجمه‌ها در این ایام بی بدیل بود و چه بسا اگر وارد این میدان نمی‌شدند مردم بزودی ماهیت این افراد را نمی‌فهمیدند حال آنکه مردم از دین و قرآن و اهل بیت علیه السلام دست بردار نیستند.

او افزود:

بسیج و پلیس و دیگر نیرو‌های نظامی مسئولیت امنیت و خدمت را در کشور به عهده دارند و اغتشاشگران می‌خواستند این اقتدار و عزت را از بین ببرند لذا از قوه قضائیه می‌خواهیم احکام محاربه را ادامه بدهند و خسته نشوند. محارب کسی است که با سلاح وارد می‌شود و مردم را می‌ترساند و به بدترین حالات بعضاً انسان‌های بی گناه را می‌کشند لذا با کسانی که اقتدار نظام را مورد هدف قرار دادند باید قاطعانه برخورد شود و ذره‌ای نباید کوتاه آمد. بسیاری از اغتشاشگران چند عنوان فقهی داشتند، محارب، باقی، مفسد فی الارض و قاتل و آنگاه وقت اجرای حکم خدا می‌شود اما در مورد این احکام بمباران انتقاد بود البته انتقاد آزاد است ولی چرا وقتی محارب اعدام می‌شود سر و صدا به راه می‌اندازند؟ شهیدان عجمیان و آرمان را ده‌ها نفر محاصره کرده بودند و با زجر کشتند.

وی گفت:

سومین حربه دشمن در اغتشاشات اخیر مقابله با امنیت کشور بود و این در حالی است که برخی‌ها می‌گویند این افراد اعتراض به ضعف‌های نظام داشتند اما برعکس با قوت‌های نظام مقابله کردند و نمی‌خواستند پیشرفت‌ها از جمله امنیت در کشور برقرار باشد. چهارمین حربه دشمن ناامیدی مردم بود و طوری برخورد می‌کردند که اعلام کرده بودند که چنانچه اغتشاشگران یک هفته در خیابان بمانند نظام ساقط می شود و دیگر نمی‌تواند قد راست کند.

وی اظهار داشت:

فتنه گران می خواهند محور وحدت را با هرج و مرج بشکنند. آنها قله انقلاب را نشانه گرفته اند و می‌دانند تنها فرد بزرگی که میتواند کشور را منسجم کند ولی فقیه است. ولایت را چراغ راه است؛ در صحنه حمایت از انقلاب بمانید و بدانید هرجا دشمن ایستاده آنجا مقر انحراف است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان