پیشرفت نظامی ایران در ۴۰ سال گذشته در منطقه بی‌مانند است | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 5:45

پیشرفت نظامی ایران در ۴۰ سال گذشته در منطقه بی‌مانند است

شماره: 21598
Aa Aa

ایران با هزاران موشک بالستیک و کروز قادر به هدف قرار دادن سراسر شرق است و در کمتر از دو هفته می تواند مواد شکافت‌پذیر سلاح اتمی را تولید کند.

مایکل کوریلا، فرمانده سنتکام ادعا کرد؛
پیشرفت نظامی ایران در ۴۰ سال گذشته در منطقه بی‌مانند است

مایکل کوریلا، فرمانده سنتکام(فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا) در جلسه‌ای با کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت که ایران در حال حاضر می‌تواند مواد شکافت‌پذیر کافی برای یک سلاح اتمی را در مدتی کمتر از دو هفته تولید کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او مدعی شد که نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه در هفته گذشته نیروهای نظامی آمریکا را مورد حمله قرار داده‌اند.

کوریلا گفت:

ایران بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین زرادخانه موشکی را در خاورمیانه و هزاران موشک بالستیک و کروز دارد که قادر به هدف قرار دادن سراسر خاورمیانه و شرق هستند. حکومت ایران در حال حاضر بزرگ‌ترین قوای پهپادی را در منطقه دارد. پیشرفت توان نظامی ایران در مدت ۴۰ سال گذشته در منطقه بی‌مانند است. سپاه پاسداران امروز را نمی‌توان از سپاه پاسداران پنج سال پیش تشخیص داد.

او مدعی شد که ایران از نیروهای نیابتی منطقه حمایت می‌کند که موجب ایجاد بی‌ثباتی در منطقه می‌شوند و در قبال «فعالیت‌های مخرب» آن در منطقه بازدارندگی وجود ندارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان