کره شمالی تمام ارتباطات خود با کره جنوبی را قطع کرد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 25 تير 1403 - 9:47

کره شمالی تمام ارتباطات خود با کره جنوبی را قطع کرد

شماره: 10259
Aa Aa

پیش تر، خواهر رهبر کره شمالی در بیانیه‌ای از بسته شدن کامل دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ خبر داده و کره جنوبی را به قطع روابط تهدید کرده بود.

با تایید منفجر کردن دفتر ارتباطات سئول و پیونگ یانگ؛
کره شمالی تمام ارتباطات خود با کره جنوبی را قطع کرد

کره شمالی ضمن تایید منفجر کردن دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ یانگ در مرز از قطع تمام ارتباطات خود با کره جنوبی خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده که کره شمالی با تایید نابودی دفتر ارتباطات هماهنگی میان دو کُره در منطقه مرزی، همه ارتباطات با کره جنوبی را قطع کرده است.

پیش تر، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از شنیده شدن صدای انفجار و مشاهده دود در منطقه تجاری «کائه سونگ» در مرز دو کره خبر داده بود.

این خبرگزاری به نقل از منابعی گفت به نظر می‌رسد کره شمالی دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ در منطقه در را عمدا منفجر کرده است.

کائه سونگ یک منطقه تجاری مشترک میان دو کره است که به منظور حسن نیت و تقویت روابط دو کره ساخته شده است و گفته می‌شود دهها هزار نفر از کارگران کره شمالی در آن مشغول کار هستند.

اعلام قطع تمام ارتباطات پیونگ یانگ با سئول سه روز بعد از هشدار خواهر کره شمالی به کره جنوبی انجام شد.

«کیم یو جونگ»، خواهر «کیم جونگ اون» در بیانیه‌ای از بسته شدن کامل دفتر ارتباطات هماهنگی بین سئول و پیونگ خبر داد و کره جنوبی را به قطع روابط تهدید کرده بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان