۵ درصد از منابع بودجه عمومی به تقویت بنیه دفاعی اختصاص می‌یابد | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 2 تير 1403 - 4:33

۵ درصد از منابع بودجه عمومی به تقویت بنیه دفاعی اختصاص می‌یابد

شماره: 23792
Aa Aa

علت تصویب بند الف ماده ۱۰۲ لایحه برنامه هفتم افزایش توان بازدارندگی، پیش کنشگری و دفاعی در تراز قدرت منطقه ای و تأمین امنیت ملی عنوان شده است.

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛
۵ درصد از منابع بودجه عمومی به تقویت بنیه دفاعی اختصاص می‌یابد

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طول اجرای برنامه هفتم توسعه حداقل پنج درصد از منابع بودجه عمومی کشور برای تقویت بنیه دفاعی کشور در بودجه سالانه تخصیص می‌یابد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه بند الف ماده ۱۰۲ لایحه برنامه هفتم توسعه را به تصویب رساندند.

بر اساس بند الف ماده ۱۰۲ لایحه برنامه، دولت مکلف است در اجرای بند (۲۳) سیاست های کلی برنامه هفتم و به منظور افزایش توان بازدارندگی، پیش کنشگری و دفاعی کشور در تراز قدرت منطقه ای و تأمین منافع و امنیت ملی حداقل پنج درصد (%۵) از منابع بودجه عمومی کشور را به عنوان سهم تقویت بنیه دفاعی در ردیف های خاص تقویت بنیه دفاعی (مطابق مصوبه فرماندهی معظم کل قوا)  در بودجه سالانه کشور اختصاص دهد.

منابع و اعتبارات تقویت بنیه دفاعی حسب تأکید فرمانده معظم کل قوا به طور کامل تأمین می گردد. چنانچه به هر دلیلی امکان تأمین نباشد دولت مکلف است در صورت درخواست ستادکل نیروهای مسلح، بخشی از سهم تعیین شده را به صورت انواع نفت خام و میعانات گازی تحویل نماید.

نیروهای مسلح مجازند بخشی از سهمیه نفت خام و میعانات گازی را جهت صادرات فراورده و مشتقات آن در پالایشگاه ها و پتروشیمی های تابعه و مرتبط استفاده نمایند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان