ارتش چین به حالت آماده باش کامل درآمده است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 25 تير 1403 - 9:36

ارتش چین به حالت آماده باش کامل درآمده است

شماره: 3283
Aa Aa

به حدود 25 هزار نظامی ارتش در غرب چین دستور داده شده که آماده حرکت با ادوات و تجهیزات جنگی در نزدیک مرز با کره شمالی باشند.

نگرانی پکن از احتمال حمله آمریکا به پیونگ یانگ؛
ارتش چین به حالت آماده باش کامل درآمده است

منابع خبری آمریکایی اعلام کردند که نیروهای مسلح چین در پنج منطقه نظامی به حالت آماده باش کامل درآمده‌اند.
 
به گزارش اسپادانا خبر، نیروهای مسلح چین از دستورات مستقیمی از فرماندهی کل ارتش این کشور گرفته اند که آماده باش کامل خود را در پنج منطقه نظامی حفظ کنند.
 
این خبرگزاری به نقل از مرکز غیردولتی حقوق بشر و دموکراتیک در هنگ کنگ نوشت: گردانهای توپخانه در مناطق نظامی شاندون و چتسزیان و یوننان دستور موضع گیری در نوار مرزی با کره شمالی را دریافت کرده اند.
 
براساس گزارش این مرکز، به حدود 25 هزار نظامی ارتش در غرب چین دستور داده شده است که آماده حرکت با ادوات و تجهیزات جنگی خود برای طی مسافت دوری به سمت یک پایگاه جنگی در نزدیک مرز با کره شمالی باشند.
 
خبرگزاری ژاپن نیز نوشت: علت حرکت نیروهای چینی به سمت مرز با کره شمالی، نگرانی پکن از احتمال حمله پیش دستانه آمریکا به پیونگ یانگ نظیر سناریوی حمله موشکی اخیر آمریکا به پایگاه نظامی الشعیرات در سوریه است.
 
ناظران معتقدند که دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای حمله به سوریه در جریان مذاکره اخیر با شی جین بینگ رئیس جمهور چین در واشنگتن را طرف چینی نمایش قدرت و تلاش برای اهانت به چین دانسته است و این امر باعث شده است که نیروهای نظامی خود را در مرز با کره شمالی تقویت کند.
 
تنش بین آمریکا و کره شمالی اخیرا درباره برنامه هسته ای کره شمالی افزایش یافته است.
 
آمریکا ناو هواپیمابر و کشتی های جنگی خود را به سمت کره شمالی گیسل داشته است و اعلام کرده که گزینه های نظامی درخصوص این کشور را بررسی می کند.
 
کره شمالی نیز امروز شنبه اعلام کرد که آماده است تا با هرگونه حمله هسته ای آمریکا مقابله به مثل کند.

منبع/ تسنیم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان