خونبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا۵۰ کشته بر جای گذاشت | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 6:25

خونبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا۵۰ کشته بر جای گذاشت

شماره: 4241
Aa Aa

از طبقه سی و دوم هتل «مندلی بی» به سوی شرکت‌کنندگان در کنسرت موسیقی کانتری که در هوای آزاد برگزار می‌شده شلیک شده است.

در تیراندازی به یک کنسرت موسیقی در هوای آزاد؛
خونبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا۵۰ کشته بر جای گذاشت

در تیراندازی به یک کنسرت موسیقی که در لاس‌وگاس در هوای آزاد برگزار می‌شد دست‌کم ۵۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر مجروح شده‌اند. این تیراندازی، خونبارترین تیراندازی در تاریخ جنایی آمریکاست. پلیس نام تیرانداز را استفن پدوک اعلام کرده است. تیراندازی به کنسرت موسیقی کانتری، از طبقه سی‌ودوم هتل قمارخانه‌ «مندلی بی» اتفاق افتاد. پلیس به ضرب گلوله فرد مظنون به تیراندازی را به قتل رسانده است.
به گزارش اسپادانا خبر، پلیس لاس‌وگاس اعلام کرده که ظاهراً تیرانداز به تنهایی اقدام به تیراندازی کرده است. زنی به نام استفن پدوک – فرد مظنون به تیراندازی – را همراهی می‌کرده که پلیس موفق به بازداشت او شده است.

از انگیزه و هدف تیرانداز اطلاعی در دست نیست. پلیس لاس‌وگاس اعلام کرده که تیرانداز در لاس‌وگاس سکونت داشته است. تاکنون هیچگونه سرنخی از ارتباط او با راست‌های افراطی یا گروه‌های شبه‌نظامی در آمریکا به دست نیامده است.

ساعت ۲۲ شامگاه گذشته از طبقه سی و دوم هتل «مندلی بی» به سوی شرکت‌کنندگان در کنسرت موسیقی کانتری که در هوای آزاد برگزار می‌شد، شلیک شد. جیسون الدین خواننده سرشناس موسیقی کانتری این کنسرت را افتتاح کرده بود.
در فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، کسانی که به دیدن این کنسرت رفته بودند، خود را روی زمین می‌اندازند و تلاش می‌کنند خودشان را از این مهلکه نجات دهند. تیرانداز تعداد زیادی گلوله شلیک کرده است.

راه‌های خروجی به سادگی در دسترس نبوده و به همین جهت تماشاگران نمی‌توانستند جان خود را نجات دهند. بیش از ۳۰ هزار نفر به تماشای این کنسرت رفته بودند.

پلیس از ساکنان شهر لاس‌وگاس خواسته است از آمدن به محل این جنایت خودداری کنند. فرودگاه شهر هم مسدود و پروازها متوقف شده است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان