دوشنبه, 26. آذر 1397 - 10:49

یک مرجع تقلید: شهرها خالی از روحانی و مساجد کشور خالی از خطیب شده ؛ ما روحانیان در قم مانده ایم و درجا می زنیم

شماره: 4759

آیت الله سبحانی با بیان این که خواسته ما اصلاح فضای مجازی است نه بستن آن، گفته است: هر چه که فریاد زدیم که فضای مجازی را اصلاح کنید وعده هایی داده اند و قدم هایی نیز برداشته شده ولی همچنان آن چیزی که باید اتفاق نیفتاده است.

اگر دیگران جوانان ما را به راه های انحرافی بکشانند به طور قطع در پیش خدا مسئول هستیم؛

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید؛ محتوا، اثرگذاری و در راه خدا بودن را ویژگی های یک منبر خوب دانست و افزود: هیچ تکلیف و وظیفه ای برای روحانیان بالاتر از تبلیغ دین مبین اسلام نیست.

به گزارش اسپادانا خبر، وی در «همایش بزرگ فاطمیه» در سالن همایش های مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) قم با انتقاد از تمرکز روحانیان در قم افزود: شهرها خالی از روحانی و مساجد کشور خالی از خطیب شده و این در حالی است که اکثر ما روحانیان در قم مانده ایم و درجا می زنیم.
آیت الله سبحانی تاکید کرد: این وظیفه شورای مدیریت حوزه است که روحانیانی که در قم هستند و از نظر تحصیل، تدریس و تحقیق دیگر کاری ندارند با پشتیبانی و حمایت، آنها را به شهرستان ها اعزام کند تا سنگر تبلیغ را دیگران از ما نگیرند.
وی با اشاره به توجه به جوانان در تبلیغ گفت: جوان در حقیقت مانند شمعی است که می شود از آن انوار مختلف ساخت و باید مبلغان در تبلیغ مبانی و معارف دینی بر جذب و اثرگذاری بر جوانان توجه کنند.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در عین احترام به بزرگان منطقه و مسجد، باید هدف اصلی تبلیغ متوجه جوانان باشد، به ویژه در شرایط امروز که فضای مجازی بسیار در خانواده ها اثر گذار شده است.
آیت الله سبحانی با بیان این که خواسته ما اصلاح فضای مجازی است نه بستن آن، افزود: هر چه که فریاد زدیم که فضای مجازی را اصلاح کنید وعده هایی داده اند و قدم هایی نیز برداشته شده ولی همچنان آن چیزی که باید اتفاق نیفتاده است، به همین دلیل نقش مبلغان در جذب جوانان بسیار با اهمیت تر از گذشته است.
وی با تاکید بر این که اگر دیگران جوانان ما را به راه های انحرافی بکشانند به طور قطع در پیش خدا مسئول هستیم اظهار داشت: اعزام روحانیانی که علم، قلم و بیان دارند و می توانند با جوانان ارتباط برقرار کنند یک وظیفه است.
آیت الله سبحانی در ادامه با بیان این که در آیات مختلف قرآن بر جایگاه والای حضرت زهرا(س) تاکید شده است، گفت: حضرت زهرا(س) بانویی نمونه و یکی از مصادیق و الگوهای والا برای تمام جامعه بشریت است.
این مرجع تقلید با بیان این که ارائه الگو در هدایت و ضلالت بسیار موثر است گفت: خداوند در قرآن نیز به بیان الگو و نمونه برای الگوگیری و هدایت مردم استفاده کرده است و خوشبختانه بعد از انقلاب زنجیرها از قلم ها برداشته و آثار خوبی در مورد اهل بیت(ع) و بویژه حضرت زهرا نوشته شده که نمونه است.
وی با تاکید بر این که باید محتوای منبر، معارف صحیح اسلامی و قرآنی باشد گفت: استفاده از داستان و اشعار در منبر و سخنرانی مانعی ندارد ولی باید اصل محتوای منبر آشنایی مردم با قرآن ومعارف قرآن باشد.
آیت الله سبحانی با اشاره به این که مبلغ باید در عین خاشع بودن در برابر خدا از بیان حقایق نترسد گفت: سخنرانی ها باید با بررسی و حساب شده باشد.
«همایش بزرگ فاطمیه» ویژه مبلغان اعزامی به سراسر کشور در ایام شهادت حضرت زهرا(س) با نام طرح سوگواره یاس نبوی، امروز با حضور آیت الله تلخابی عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و نیز روحانیان اعزامی در ایام فاطمیه، در قم برگزار شد.
یک هزار و 500 مبلغ از قم و 2 هزار مبلغ از سراسر کشور در ایام فاطمیه و عید نوروز به تبلیغ دین مبین اسلام خواهند پرداخت.
رونمایی از نرم افزار موبایلی سوگواره یاس نبوی، گنجینه ای از سخنان، شعر، متون کوتاه، موقوفات و گالری تصاویری پیرامون حضرت زهرا(س) از جمله برنامه های این همایش بود.

منبع/ ایرنا