دوشنبه, 26. آذر 1397 - 18:05

اتحادیه اروپا از ایران و روسیه خواست از نفوذ خود برای جلوگیری از حملات شیمیایی توسط دولت سوریه استفاده کنند

شماره: 5086

تجاوز نظامی آمریکا و متحدان اروپایی اش به بهانه استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق انجام شده در حالی‌که هیچ منبع مستقلی تاکنون موضوع استفاده از سلاح شیمیایی را تایید نکرده است.

با تکرار ادعاها درباره حملات شیمیایی در سوریه؛

اتحادیه اروپا با تکرار ادعاها درباره حملات شیمیایی در سوریه، از ایران و روسیه خواست برای جلوگیری از حملات بیشتر نظام دمشق با سلاح‌های شیمیایی، همکاری کنند.

به گزارش اسپاداناخبر به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اتحادیه «از تمامی کشورها، به‌ویژه روسیه و ایران، می‌خواهد تا از نفوذ خود برای جلوگیری از به‌کارگیری بیشتر سلاح‌های شیمیایی، مخصوصا توسط دولت سوریه استفاده کنند.»

این بیانیه یادآور شده که اتحادیه اروپا در ژوئیه ۲۰۱۷ و مارس سال جاری تحریم‌هایی را علیه دولت سوریه وضع کرده و همواره آماده است تا تدابیر بیشتری را در جهت تحریم‌های بیشتر اتخاذ نماید.

طبق این گزارش، پس از نزدیک به یک هفته خط و نشان آمریکا و چند کشور همپیمانش، حمله موشکی و محدود آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه به اهدافی در سوریه صورت گرفت. این تجاوز نظامی به بهانه استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق انجام شد در حالی‌که هیچ منبع مستقلی تاکنون موضوع استفاده از سلاح شیمیایی را تایید نکرده است.