دوشنبه, 23. مهر 1397 - 16:12

52 شهید و 2000 زخمی در تظاهرات اعتراضی مردم فلسطین همزمان با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس غربی

شماره: 5335

اهالی نوار غزه به سمت مرز شرقی غزه با فلسطنی اشغالی رفته‌اند تا در اعتراض به این رویداد و به مناسبت هفتادمین سالروز اشغال کشورشان (یوم‌ النکبه) تظاهرات کنند.

ده‌ها هزار فلسطینی در مرز غزه و اراضی اشغالی دست به تظاهرات زدند؛

قرار است 14 ماه می/24 اردیبهشت، طی مراسمی، سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس غربی منتقل شود. همزمان با این اتفاق، مردم فلسطین در قدس، کرانه باختری و غزه، اعتراض خود را آغاز کرده‌اند. اهالی نوار غزه به سمت مرز شرقی غزه با فلسطنی اشغالی رفته‌اند تا در اعتراض به این رویداد و به مناسبت هفتادمین سالروز اشغال کشورشان (یوم‌ النکبه) تظاهرات کنند که تاکنون ده ها نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش اسپاداناخبر، در آستانه برگزاری مراسم افتتاحیه سفارت آمریکا در قدس، ده‌ها هزار فلسطینی در مرز غزه و اراضی اشغالی دست به تظاهرات زدند که این اعتراض‌ها به درگیری کشیده شده و در اثر شلیک گلوله سربازان رژیم صهیونیستی دو جوان فلسطینی به شهادت رسیده و ده‌ها نفر زخمی شدند.

این تظاهرات که از روزهای قبل برای آن برنامه ریزی شده بود قرار است، امروز و فردا برگزار شود و در ادامه سلسله اعتراض‌های فلسطینیان در روزهای جمعه ماه‌های گذشته با عنوان «تظاهرات روز بازگشت» برگزار می شود.

این اعتراضات به نشانه مخالفت با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس برگزار می‌شود.
در بیانیه وزارت سلامت نوار غزه که امروز –دوشنبه- صادر شده، آمده است: «انس حمدان» جوان ۲۱ ساله با شلیک گلوله اسرائیل در شرق خان یونس و «مصعب یوسف ابراهیم ابولیله» جوان ۲۹ سال فلسطینی در شرق جبالیا و در اثر شلیک گلوله ارتش اسرائیل به شهادت رسیدند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت غزه، شمار تلفات تظاهرات مرز غزه به 45 نفر رسید. بیش از ۱۷۰۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

منبع/ تابناک