استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها ممنوع شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 15:02

استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها ممنوع شد

شماره: 25648
Aa Aa

استفاده از جوش‌شیرین در نان تخلف است و در صورت استفاده از جوش شیرین به‌جای «خمیر مایه» با متخلفان برخورد و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت؛
استفاده از جوش شیرین در نانوایی‌ها ممنوع شد

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه استفاده از جوش‌شیرین برای پخت نان ممنوع است گفت:

«در صورت بروز تخلف براساس نوع تخلف انجام‌شده با متخلفان برخورد می‌شود.»

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، جعفر جندقی با بیان اینکه نکات متعددی درباره تولید نان مطرح است اظهار کرد:

میزان نمک خمیر و استفاده‌نکردن از جوش‌شیرین برای پخت نان برای وزارت بهداشت حائز اهمیت است و در کانون توجه قرار دارد. میزان نمک مورد استفاده در نان به طور مدوام مورد ارزیابی و پایش قرار می‌گیرد. در حال حاضر تمام بازرسان وزارت بهداشت که نانوایی‌ها را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند به دستگاه شوری‌سنج مجهز هستند و میزان شوری نان بلافاصله مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. تمام بازرسان وزارت بهداشت که نانوایی‌ها را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند علاوه بر دستگاه شوری‌سنج به دستگاه "pH meter" «پی‌اچ متر» مجهز هستند و اگر یک نانوایی از جوش شیرین برای پخت نان استفاده کند مشخص می‌شود. به عبارت دیگر اگر جوش شیرین برای پخت نان استفاده شده باشد به وسیله دستگاه‌های در اختیار بازرسان غربالگری انجام می‌شود و موارد مشکوک به آزمایشگاه‌های مواد غذایی ارسال می‌شود.

جندقی با بیان اینکه استفاده از جوش‌شیرین در نان ممنوع و تخلف است گفت:

در صورتی که نانوایی‌ها تخلف کنند و از جوش شیرین به‌جای «خمیر مایه» استفاده کنند با متخلفان برخورد می‌شود. برخورد براساس چک‌لیست‌ها با متخلفان انجام می‌شود، متخلفان در صورت تکرار تخلف به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان