باند قاچاق گسترده سوخت در اصفهان منهدم شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 25 تير 1403 - 8:27

باند قاچاق گسترده سوخت در اصفهان منهدم شد

شماره: 25522
Aa Aa

این افراد با به‌کارگیری تعدادی از عوامل مرتبط با چند پالایشگاه مادر مقادیر قابل توجهی از فرآورده‌های نفتی را از طریق مرز دریایی و خشکی قاچاق می‌کردند.

با اعلام اسداله جعفری، رئیس کل دادگستری اصفهان؛
باند قاچاق گسترده سوخت در اصفهان منهدم شد

اسداله جعفری، رئیس کل دادگستری اصفهان با اشاره به انهدام یک باند قاچاق گسترده سوخت در این استان گفت:

پرونده مفتوح و تحقیقات تا شناسایی کامل تمامی عوامل دخیل درآن ادامه دارد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او ‌اظهار کرد:

در پی انجام تحقیقات تخصصی توسط ضابطین دادگستری یک شبکه سازمان یافته قاچاق سوخت شناسایی و با تشکیل پرونده و صدور دستورات لازم قضایی اعضای آن دستگیر شدند. در مراحل اولیه تحقیقات مشخص شد افرادی با تشکیل یک باند و به‌کارگیری تعدادی از عوامل مرتبط با چند پالایشگاه مادر در استان‌های جنوبی و مرکزی کشور مقادیر قابل توجهی از فرآورده‌های نفتی به ویژه نفت گاز را از داخل کشور جمع‌آوری و با استفاده از تانکر‌های حمل سوخت به استان‌های جنوبی و شرقی رسانده و از طریق مرز دریایی و خشکی این فرآورده‌ها را با قیمت بسیار بالا قاچاق می‌کردند. با اشراف و رصد کامل اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در نیروی انتظامی استان اعضای اصلی این باند و شیوه و شگرد‌های آنان شناسایی و با هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات مشترک دستگیر شدند.

جعفری بیان کرد:

در جریان رسیدگی به این پرونده هزاران لیتر سوخت در محل‌های دپوی این باند و تانکر‌های محلی سوخت کشف و همچنین 60 محل دپوی سوخت، حدود 10 تانکر و خودروی سبک و سنگین حمل سوخت قاچاق، شمش طلا، مزرعه کشت خشخاش و ده‌ها دستگاه خودروی لوکس، مشروبات الکلی و مواد مخدر کشف و ضبط شد. تاکنون 45 نفر از اعضای این باند شناسایی و دستگیر شده و در همان مراحل اول تحقیقات به جرایم خود اعتراف کرده‌اند. پرونده مفتوح و تحقیقات تا شناسایی کامل تمامی عوامل دخیل در پرونده ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اعلام اینکه اعضای این باند با اقدامات مجرمانه و گسترده‌ای که انجام داده اند ده‌ها میلیارد تومان سود حاصل از قاچاق را تصاحب کرده اندخاطرنشان کرد:

دستگاه قضایی با همکاری نیروی انتظامی استان بدون هیچ ملاحظه‌ای مبارزه همه جانبه با فساد و قاچاق را در دستور کار داشته و این پرونده را نیز با سرعت و دقت کامل در شعبه ویژه رسیدگی و وفق قانون با صدور حکم قاطع با عوامل و مجرمان آن برخورد خواهد کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان