دشمن درصدد گسترش ناامنی است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 15:25

دشمن درصدد گسترش ناامنی است

شماره: 20185
Aa Aa

به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدا زنِ ایرانیِ مسلمانِ خودباور و خداباور نه حاضر است در انزوا قرار گیرد و نه شأن و کرامت او بازیچه هوی و هوس شود.

در فرهنگ اسلامی ما میان زنان و مردان تساوی وجود دارد؛
دشمن درصدد گسترش ناامنی است

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور اسلامی ایران در جلسه هیئت دولت با اشاره به فرارسیدن فصول سرد سال و احتمال افزایش آلاینده‌های جوی بر ضرورت آمادگی همه دستگاه‌های مربوط برای مقابله مؤثر با این پدیده و کاهش آثار مخرب آن تاکید کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، وی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را از جمله اقدامات لازم در این زمینه دانست و با تاکید بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی اظهار داشت:

اولویت در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری حمایت از صنایع داخلی و تامین اتوبوس از محل تولیدات داخلی است اما این موضوع نباید باعث تاخیر در تامین خودرو‌های مورد نیاز این ناوگان شده و نیاز‌های ضروری باید از محل واردات تامین شوند.

انجام به‌موقع طرح‌های دولت در استان‌ها به‌ویژه عملیاتی شدن مصوبات دور اول سفر‌های استانی و برطرف شدن موانع احتمالی در این زمینه از دیگر تاکیدات او در جلسه هیئت دولت بود.

 مقرر شد با ارتباط نزدیک‌تر و بیشتر وزرا با استانداران به عنوان بالاترین مقام اجرایی در استان اقدامات موثرتری در این زمینه انجام شود.

رئیسی بر ضرورت حفظ امنیت به‌عنوان بستر تداوم همه فعالیت‌های جامعه تاکید کرد:

شنیدن و ترتیب اثر دادن به خواسته‌های قانونی وظیفه همه ماست اما همه ما به همین اندازه در زمینه حفاظت از امنیت و آرامش جامعه مسئولیم.

وی با تاکید بر حمایت از کسب و کار‌های دیجیتال اظهار داشت:

حال که دشمن با استفاده از بستر فضای مجازی درصدد ایجاد و گسترش ناامنی در کشور است مسئولان مربوط با تقویت پلتفرم‌های داخلی و تسهیل شرایط استفاده از آن‌ها و حتی در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب و کار دیجیتال فراهم کنند.

وی با اشاره به ۲۵ آبان، سالروز تشییع باشکوه همزمان ۳۷۰ شهید اصفهانی روز اصفهان را نیز تبریک گفت.

  •  

سید ابراهیم رئیسی در آیین تجلیل از بانوان مدال‌آور ورزش ایران اسلامی در سالن اجلاس سران نیز گفت:

امروز توجه به ورزش، به ویژه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی یکی از ضرورت‌ها در جهت سلامت جسمی، نشاط فردی و اجتماعی است.

او با بیان اینکه امروز بانوان قهرمان و مدال‌آور جلوه‌ای از شجاعت و قدرت ملی و مردمی هستند افزود:

حمایت از ورزشکاران به عنوان سرمایه‌های ارزشمند کشور در دستور کار دولت است. به بانوان ورزشکار اطمینان می‌دهم دولت به طور جدی به دنبال رفع موانع پیش روی آنها در زمینه‌های بودجه و امکانات و نیز اشتغال و مسائل معیشتی است.

رئیسی با بیان اینکه امروز زنان سهم بالایی از افتخارات کشور در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری دارند اظهار داشت:

مدال‌آوری و قهرمانی بانوان ورزشکار ایرانی در میادین مختلف منطقه‌ای و جهانی بسیار ارزشمند، تحسین برانگیز و امیدآفرین است و این مسیر پرافتخار حتما باید استمرار یابد.

او کسب هزار و ۳۶۳ مدال و عنوان قهرمانی ورزشی در دولت سیزدهم را یک رکورد تاریخی و نشانه عزم و اراده جوانان ایرانی برای افتخارآفرینی توصیف کرد:

این اراده پولادین جوانان ما به ویژه دختران ورزشکار که در تلاشند در سطح بین‌المللی افتخار کسب کنند و پرچم پرافتخار کشورمان را در قله‌های افتخار و سربلندی به اهتزاز درآورند در خورِ تحسین و تقدیر شایسته است. امروز بانوان ما نه فقط در عرصه ورزش بلکه در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی و همچنین خدمت‌رسانی نقش‌آفرینی بسیار مهم و برجسته‌ای دارند؛ مردم هیچ‌گاه از خودگذشتگی و جانفشانی کادر بهداشت و درمان و به ویژه بانوان فعال در این بخش در دوران کرونا را فراموش نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه در فرهنگ اسلامی ما برای تعالی و رشد انسان، میان زنان و مردان تساوی وجود دارد گفت:

شأن و جایگاهی که فرهنگ اسلامی برای زنان قائل شده، شأن و جایگاهی والا با کرامت و عزتمندانه است که جلوه‌های زیبا و درخشان آن امروز در جامعه قابل مشاهده است و زنان و دختران نامدار و نام‌آور ما در عرصه‌های مختلف ورزشی، علمی، فرهنگی و هنری خوش می‌درخشند. امروز در جوامع مختلف نسبت به مسئله زن افراط و تفریط وجود دارد، برخی زنان را در انزوا و برخی دیگر شأن زن را بازیچه هوی و هوس قرار داده‌اند که هر دو مردود است اما به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدا زنِ ایرانیِ مسلمانِ خودباور و خداباور نه حاضر است در انزوا قرار گیرد و نه شأن و کرامت او بازیچه هوی و هوس شود. وقتی یک بانوی مسلمان ایرانی با چنین روحیه و باوری و همچنین حفظ شئونات ملی و دینی خود در سکوهای افتخار و قهرمانی می‌ایستد حتما موجب ناراحتی و عصبانیت دشمنان خواهد شد و به همین دلیل است که با بهانه‌های مختلف و با ادعای حمایت از حقوق زنان، حمله به باورها و اعتقادات زنان ایرانی را در دستور کار قرار می‌دهند بی‌آنکه بگویند با شأن زن در جوامع خود چه کرده‌اند.

او خطاب به بانوان ورزشکار مدال‌آور و افتخارآفرین گفت:

به این میزان از موفقیت بسنده نکنید و حتما برای استمرار این مسیر پرافتخار تلاش کنید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان