زنان و دختران در جامعه کنونی ایران شکوفا شده اند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 15:01

زنان و دختران در جامعه کنونی ایران شکوفا شده اند

شماره: 20085
Aa Aa

برای آموزش مجازی فرزندانمان را در اینترنت رها کردیم و اکنون شاهد فضای متفاوت هستیم| در صحنه قدرت نرم دروغ پردازی و دروغ سازی را مشاهده می‌کنیم. 

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران؛
زنان و دختران در جامعه کنونی ایران شکوفا شده اند

سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دیدار با جمعی از نخبگان اظهار کرد:

تراکم نظام ارزش آفرینی در مدیریت کلان کشور مشاهده می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

اکنون میراث ۴۳ ساله‌ای داریم که به میراث بزرگ برای انقلاب و تبدیل به زنجیره ارزش شده است. این مسیر از آغاز همواره دشمنانی داشته و تا امروز این دشمنی‌ها ادامه پیدا کرده است. 

وی بیان کرد:

جهانی شدن معکوس برای دشمن خیلی مهم است چراکه جهانی شدن بر پایه ارزش‌های امریکایی و بر محور استثناهای امریکایی ایجاد شده است دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ایران نیز از باب جلوگیری رشد هنجارشکنی نسبت به نظام سلطه آمریکاست. ما در نحوه مدیریت اجتماعی با پیچیدگی‌هایی مواجه شدیم. مشخصه دوران پسا تجدد بی‌قاعدگی است. طرفداران این تفکر بی‌قاعدگی و متفاوت بودن را اصل می‌دانند و ریشه این تفکر در استقلال گرایی فردی است که بحث «کسی بودن» در آن پررنگ است. در این دوران نظام نخبگی به هم خورده چراکه در نظام پسامدرن معتقدند که همه نخبه هستند. دلیل امر میدان پیدا شدن برای کنش‌گری فردی از طریق حضور در فضای ۶ میلیاردی کاربران اینترنت است.

وی با اشاره به شکوفایی زنان و دختران در جامعه کنونی ایرانی اضافه کرد: 

متأسفانه با پدیده اغتشاشات روبرو هستیم و در صحنه قدرت نرم دروغ پردازی و دروغ سازی را مشاهده می‌کنیم. وقتی اینگونه شود سردرگمی اتفاق می‌افتد و احساس هراس اجتماعی بیشتر می‌شود. باید ماهیت نسل جدید را بفهمیم. متأسفانه در دوران کرونا ۲۸ ماه آموزش و پرورش حضوری را تعطیل کردیم و برای آموزش مجازی فرزندانمان را در اینترنت رها کردیم و هم اکنون شاهد فضای متفاوت هستیم.

وی با اشاره به فعالیت کاربران در فضای مجازی گفت: ک

اربر باید توانمند باشد. با سیاست کنترلی نمی‌توانیم شهروند قدرتمند داشته باشیم. توانمندی در مهارت، اطلاعات حقوقی و تشخیص حق از باطل است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان