مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 1 مرداد 1403 - 14:27

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد

شماره: 19314
Aa Aa

در مجمع فدراسیون فوتبال ۸۰ نفر حق رای داشتند. تاج ۵۱ رای کسب کرد، میرشاد ماجدی ۲۵ رای کسب کرد و عزیز محمدی ۴ رای را به خود اختصاص داد.

با رای اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال؛
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس و چند عضو هیئت رئیسه با حضور نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، اعضای مجمع و سه نامزد ریاست و در غیاب وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

به گزارش اسپادانا خبر، مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس این فدراسیون در محل سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

مهدی تاج با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد.

در مجمع فدراسیون فوتبال ۸۰ نفر حق رای داشتند که از این جمع مهدی تاج ۵۱ رای کسب کرد، میرشاد ماجدی ۲۵ رای کسب کرد و عزیز محمدی ۴ رای را به خود اختصاص داد.

پیش از این شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال بود که از سوی اعضای هیئت رئیسه عزل شد و به جای او میرشاد ماجدی چند ماه به عنوان سرپرست، اداره فدراسیون را بر عهده داشت.

تاج در سال ۱۳۹۵ هم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شده بود اما بعد از بالا گرفتن مشکلات قرارداد مارک ویلموتس سرمربی وقت تیم ملی در سال ۱۳۹۸، از سمت خود در فدراسیون کنار رفته بود.

ابتدا بامداد امروز کمیته بدوی فدراسیون فوتبال در تصمیمی شبانه و با استناد به اتفاقات اخیر رخ داده در فرایند برگزاری انتخابات فدراسیون و عدم رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی فدراسیون، برگزاری مجمع انتخاباتی را منتفی و آن را به زمان دیگری موکول کرد اما به فاصله چند ساعت بعد و پیرو برگزاری نشست اضطراری اعضای هیأت رئیسه فدراسیون مقرر شد که مجمع انتخاباتی طبق برنامه از پیش تعیین شده برگزار شود.

مهدی تاج پس از کسب 51 رأی در انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت:‌

از همه عزیزان تقدیر و تشکر می‌کنم. منت گذاشتند و این مسئله مسؤولیت من را بیشتر می‌کند.

 

254

وی گفت:

جای گله و گله‌گذاری نیست. همه مسائل گذشت. باید برای رفع مشکلات فوتبال دست به دست هم بدهیم. از دو کاندیدای دیگر تقدیر و تشکر می‌کنم از همه عزیزان مجمع، نهادهای نظارتی که می‌دانم خیلی زحمت کشیدند، اعضای کمیته بدوی، فدراسیون فوتبال و هیأت‌های فوتبال که خودم را جزئی از این‌ها می‌دانم، مدیران محترم باشگاه‌ها، دوستان عضو مجمع، نیروهای مسلح، دانش‌آموزی و دانشجویی و ... از همه تقدیر و تشکر می‌کنم. خواهشم این است برای اینکه تیم جدی و منسجمی داشته باشیم به نواب رئیس بنده عنایتی داشته باشد تا تیمی یکدست داشته باشیم. امروز روز کار و تلاش است. از فردا همه آنچه گذشته از نظر من دور ریخته شده و فقط باید رفاقت و دوستی و برادری و همکاری باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان