همه دستگاه‌ها باید ظرف 3 ماه سرویس‌های برخط خود را فعال کنند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 29 تير 1403 - 7:04

همه دستگاه‌ها باید ظرف 3 ماه سرویس‌های برخط خود را فعال کنند

شماره: 20038
Aa Aa

دستگاه‌هایی که بدون عذر موجه به راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مبادرت نکرده اند مورد سؤال و تذکر قرار می گیرند و توبیخ می شوند.

مشکلات کاری و معیشتی نخبگان را رفع کنید؛
همه دستگاه‌ها باید ظرف 3 ماه سرویس‌های برخط خود را فعال کنند

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی ایران در بیست و پنجمین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات «حکمرانی دیجیتال و دولت هوشمند» را لازمه شکل‌گیری دولت قوی دانست و گفت:

اساس کار دولت هوشمند تسهیل دسترسی‌های مردم به اطلاعات در بخش‌های مختلف اداری، علمی، تجاری و نظام بانکی و مالی است.

به گزارش اسپادانا خبر، او با اشاره به کندی اجرای طرح دولت الکترونیک در سال‌های گذشته پیشبرد تکمیل شبکه ملی اطلاعات تا 50 درصد در یکسال اخیر را مثبت ارزیابی کرد.

رئیسی با اشاره به اهمیت تسریع اتصال دستگاه‌های اجرایی به «پنجره واحد دولت هوشمند» گفت:

دستگاه‌هایی که به موقع پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خود را راه‌اندازی کرده‌اند تشویق شوند اما دستگاه‌هایی که بدون عذر موجه به این کار مبادرت نکردند مورد سؤال و تذکر قرار گیرند و حتی توبیخ شوند.

او نیروی انسانی کارآمد و متخصص را از دیگر الزامات مهم تحقق دولت هوشمند دانست:

دستگاه‌های اجرایی برای حفظ این سرمایه ملی موظف‌اند نخبگان و متخصصان را در بخش‌های مربوطه به کار گرفته و علاوه بر ایجاد شرایط مناسب برای زندگی و ارتقای دانش و مهارت‌های آنان مشکلات کاری و معیشتی ایشان را نیز پیگیری و رفع کنند.

رئیسی از ضرورت تلاش دستگاه‌ها برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در تکمیل شبکه ملی اطلاعات و تحقق دولت هوشمند گفت و بر برگزاری مستمر جلسات و پیگیری جدی کارهای دولت هوشمند از سوی همه بخش‌های اجرایی ملی و استانی تأکید کرد.

اصلاح فرآیندها در شکل‌گیری دولت هوشمند و ضرورت بازنگری و اصلاح روندهای ناقص و معیوب از دیگر تأکیدات رئیس جمهور در این جلسه بود.

در این جلسه با دستور رئیسی همه دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند تا پیش از پایان سال 1401 حداقل 50 درصد خدمات خود را از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ارائه کنند.

مصوب شد همه دستگاه‌ها ظرف مدت 3 ماه سرویس‌های برخط خود را فعال و خدمات استعلامی را بدون دریافت مدارک از مردم و به صورت الکترونیک انجام دهند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان